موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43406 :کد

0

مقدونیه مجددا مرزهای خود را با یونان بست

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۱
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -مقدونیه مجددا مرزهای خود را با یونان بست

مقدونیه که چندی پیش مرزهای خود را با یونان بر روی آوارگان جنگی باز کرده بود، روز چهارشنبه این مرزها را بست و حدود ۲ هزار و ۶۰۰ آواره جنگی در پشت مرزها درمانده شدند.

مقدونیه که چندی پیش مرزهای خود را با یونان بر روی آوارگان جنگی باز کرده بود، روز چهارشنبه این مرزها را بست و حدود 2 هزار و 600 آواره جنگی در پشت مرزها درمانده شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، رسانه های خبری بالکان روز چهارشنبه گزارش دادند، پلیس مقدونیه بعد از ظهر چهارشنبه از ورود آوارگان از یونان به این کشور جلوگیری کرد، دلیل این اقدام هنوز اعلام نشده است.
مقدونیه که 29 دی ماه امسال مرزهای خود را با یونان بر روی آوارگان بسته بود در سوم بهمن ماه مرزهایش را بر روی مهاجران باز کرد.
این کشور پیشتر با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که به دلایل فنی مرزهای خود را با یونان بر روی آوارگان جنگی بسته است.


مقدونیه پس از پنج ماه که تمامی آوارگان جنگی و مهاجران را از مرز یونان می پذیرفت از نوامبر سال گذشته فقط افراد مناطق جنگی یعنی سوریه، عراق و افغانستان را می پذیرد.
بنا بر این افرادی که غیر از مناطق جنگی هستند تصمیم گرفتند که در یونان درخواست پناهندگی بدهند و یا اینکه داوطلبانه به کشورهایشان باز گردند.


دولت مقدونیه همچنین مدتی است تصمیم گرفته آن دسته از آوارگان جنگی را به کشورش راه بدهد که مقصد نهایی آنها اتریش و یا آلمان باشد.
بر اساس اطلاعیه وزارت کشور مقدونیه، از ابتدای سال جاری میلادی حدود 40 هزار آواره که بیشتر آنها از سوریه هستند از این کشور عبور کردند.


کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل گسیل آوارگان جنگی و مهاجران اخیرا تصمیم گرفتند که در مرزهای خود کنترل بیشتری را برای ورود مهاجران انجام دهند و در این رابطه به مهاجرانی که از مناطق جنگی نباشند و یا قصد اقامت در آلمان و اتریش را نداشته باشند اجازه ورود به آنها داده نمی شود.


تمامی آوارگان از طریق مرزهای زمینی از یونان وارد مقدونیه می شوند و با اتوبوس و یا قطار به صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش روانه می شوند.
تنها راه دریایی برای عبور آوارگان جنگی و مهاجران، دریای اژه از ترکیه به یونان و دریای مدیترانه در سواحل ایتالیا است.


بر اساس تصمیمات آلمان، اتریش، اسلوونی و کرواسی مبنی بر محدود کردن ورود آوارگان جنگی و تشدید کنترل بر آنها صربستان و مقدونیه نیز با اتخاذ تصمیماتی ورود آوارگان را به کشورهایشان محدود کردند.
همچنین اقدام برخی از کشورهای اتحادیه اروپا مبنی بر کنترل بیشتر بر ورود آوارگان جنگی از جمله اتریش و آلمان موجب شده که کشورهای اسلوونی، کرواسی، صربستان و مقدونیه از عبور آوارگان جنگی به سمت اتریش و دیگر کشورهای شمال اتحادیه اروپا جلوگیری کنند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :