موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دین و اندیشه

a/43433 :کد

0

همایش بین المللی خطر جریان های تکفیری در قم آغاز شد

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : ۹۹۵   
 تحلیل ایران -همایش بین المللی خطر جریان های تکفیری در قم آغاز شد

همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، مسئولیت علمای جهان اسلام» روز پنجشنبه در سالن همایش پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد.

همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، مسئولیت علمای جهان اسلام» روز پنجشنبه در سالن همایش پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، در این همایش که تا عصر امروز به کار خود ادامه می دهد علاوه بر میهمانان داخلی، شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی از حوزه های علمیه و دانشگاه ها، علمای شیعه و اهل سنت از 25 کشور برای شرکت در همایش حضور دارند.


ریاست عالی این همایش بر عهده آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید است و آیت الله علیرضا اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه مسئولیت دبیری علمی این همایش را برعهده دارد.


حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی و جعفر سبحانی از مراجع تقلید، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، محمد علی تسخیری مشاور رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام و سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان و حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی رئیس جامعه المصطفی از جمله شخصیت های حاضر در این همایش هستند.


ایجاد وحدت، انسجام و همگرایی بین علمای جهان اسلام برای تشکیل یک ائتلاف برای مقابله با جریان های تکفیری و ایجاد احساس مسئولیت در بین علمای جهان اسلام از هدف های برگزاری همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، مسئولیت علمای جهان اسلام» است.


در این همایش همچنین از اثرهای چاپ شده دبیرخانه دائمی کنگره رونمایی و به نویسندگان مقاله های برتر جایزه هایی به رسم یادبود اهدا می شود.


برگزاری میزگرد علمی با حضور شخصیت های برجسته علمی داخلی و خارجی و سخنرانی میهمانان منتخب از جمله سفیران چند کشور مسلمان از مهمترین برنامه های این همایش به شمار می آید.


اولین همایش جهانی مقابله با جریان های تکفیری با حضور شخصیت های سیاسی و چهره های علمی، فرهنگی و سیاسی از داخل و خارج کشور در آذرماه سال 93 در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار شد، تاکنون 10 جلد از مقاله های برگزیده آن همایش و 40 عنوان کتاب به زبان های فارسی، عربی و چکیده آنها به زبان انگلیسی چاپ شده است.

 منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :