موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43525 :کد

0

امضای ۲۰ سند همکاری‌های دو کشور ایران و فرانسه

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۱۱
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -امضای ۲۰ سند همکاری‌های دو کشور ایران و فرانسه

ایران و فرانسه با امضای ۲۰ سند، افق و نقشه راه همکاری‌های همه‌جانبه دو کشور را ترسیم کردند.

ایران و فرانسه با امضای ۲۰ سند، افق و نقشه راه همکاری‌های همه‌جانبه دو کشور را ترسیم کردند.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه با امضای 20 سند همکاری، راه را برای تحرکی چشمگیر در روابط سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و علمی، تهران پاریس در دوره پسابرجام گشودند.

این اسناد که عملا افق و نقشه راه همکاری‌های همه‌جانبه و مشترک دو کشور را ترسیم می‌کند، عصر پنجشنبه به وقت محلی در کاخ الیزه با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی و فرانسوا اولاند روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه امضا شد.


سند "نقشه راه تقویت روابط دوجانبه ایران و فرانسه" به عنوان نخستین سند به امضای وزیران خارجه ایران و فرانسه رسید، یادداشت تفاهم همکاری‌های مالی میان دو کشور را وزیران اقتصاد و یادداشت تفاهم در حوزه  صنعتی و اقتصادی را وزیران صنعت ایران و فرانسه امضا کردند.


یادداشت تفاهم همکاری در زمینه ارتباطات را وزیران ارتباطات دو کشور و یادداشت تفاهم همکاری در زمینه محیط زیست و آب و هوا نیز توسط رئیس سازمان محیط زیست ایران و وزیر خارجه فرانسه امضا شد.


یادداشت تفاهم همکاری در زمینه گردشگری به امضای وزیر خارجه فرانسه و رئیس سازمان گردشگری رسید و سند همکاری در زمینه بهداشت و دارو را نیز وزیران بهداشت دو کشور امضا کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :