موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43558 :کد

0

احتمال عقب‌نشینی بزرگترین دسته تروریستی در «حلب»

  جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۴
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -احتمال عقب‌نشینی بزرگترین دسته تروریستی در «حلب»

یکی از بزرگ‌ترین دسته‌های تروریستی در شمال سوریه به دلیل قطع کمک مالی بشدت دچار مشکل شده و محتمل است از برخی جبهه‌های حلب عقب‌نشینی کند.

یکی از بزرگ‌ترین دسته‌های تروریستی در شمال سوریه به دلیل قطع کمک مالی بشدت دچار مشکل شده و محتمل است از برخی جبهه‌های حلب عقب‌نشینی کند.


 

به گزارش تحلیل ایران، گروه تروریستی «جنبش نورالدین الزنکی» در حلب سوریه، با بحران مالی شدید روبه‌رو شده به طوری که ممکن است از برخی نقاط در شهر حلب و ریف حلب عقب‌نشینی کند؛ اتفاقی عجیب در زمانی که استان حلب روزهای سرنوشت‌سازی را پشت سر می‌گذارد. 


«بکری الزین» یکی از فعالان نزدیک به این گروهک به وبگاه خبری «عنب» وابسته به مخالفان سوریه گفته که کمک مالی به این گروه از شش ماه گذشته کاملا قطع شده و به دلیل مشکلات مالی مجبور است که از برخی نقاطی که حضور دارد، عقب‌نشینی کند.

«نورالدین الزنکی» یکی از بزرگ‌ترین دسته‌های تروریستی در شمال سوریه و مشخصا در حلب و عضو «شورای فرماندهی انقلاب سوریه» است.


هنوز روشن نیست علت قطع کمک به این گروه تروریستی چیست چون طبق گفته برخی اعضایش، کمک مالی ظاهرا فقط از این گروه قطع شده است.

گروهک «نورالدین الزنکی» یکی از گروه‌هایی است که موشک‌های «بی.جی.ام.71.تاو» ضد آمریکایی دریافت کرده است.

 

این گروه در اواخر سال 2011 و توسط فردی موسوم به «شیخ شهاب‌الدین» در روستای «شیخ سلمان» در شمال غرب حلب تشکیل شد.

«محیو الکردی» رئیس گروه موسوم به «شورای انقلابیون صلاح الدین» نزدیک به فرماندهان الزنکی، می‌گوید که نگران است که گروه به دلیل بحران مالی شدید مجبور به عقب‌نشینی از شهر شود.


الکردی می‌گوید که «الزنکی یکی از بزرگ‌ترین دسته‌های حاضر در حلب و ریف‌حلب است و قطع حمایت مالی از آن، فشار زیادی رویش وارد کرده و دیگر توان پرداخت هزینه‌های حقوق رزمندگان، هزینه مراکز تحت کنترل و .. را ندارد».

همچنین فردی دیگر به نام «عمر سلخو» می‌گوید که در مدت اخیر تعداد زیادی از گروه‌های دیگر به الزنکی پیوسته‌اند و شاید علت قطع حمایت مالی، ممانعت از بزرگتر شدن این گروه باشد.


ریف حلب در دوره اخیر از یک سو شاهد افزایش حملات داعش به گروه‌های تروریستی دیگر بود و از یک طرف شاهد حملات شدید هوایی روسیه به تروریست‌هاست.

در کنار عوامل بالا انتشار اخباری مبنی بر آماده شدن ارتش سوریه و مقاومت برای عملیات بزرگ حلب، سبب بالا گرفتن تنش و درگیری در ریف حلب شده است.


هم‌اکنون ارتش سوریه و مقاومت، در سه جبهه ریف حلب جنوبی، ریف حلب شرقی و ریف حلب غربی در حال عملیات هستند و در هر سه جبهه طی چهار ماه گذشته پیشروی‌های خوبی حاصل شده است.

موفق بودن عملیات در لاذقیه نیز که محتمل است در مدت پیش‌رو هر لحظه به آزادی کامل نزدیک شود، بیش از هرچیزی بر روحیه گروه‌های تروریستی تاثیر منفی گذاشته است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :