موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43681 :کد

0

آزمایش موشکی کره شمالی توانایی هدف قراردادن آمریکاست

  جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۳۹
تعداد بازدید : ۳۴۶   
 تحلیل ایران -آزمایش موشکی کره شمالی توانایی هدف قراردادن آمریکاست

در حالی که برخی گزارش‌ها حاکی از آماده شدن کره شمالی برای آزمایش یک موشک دوربرددیگراست،یک سناتورآمریکایی تاکیدکرد:آزمایش این موشک به واشنگتن نشان می‌دهدکه پیونگ یانگ قادربه حمله خاک آمریکاخواهدبود.

در حالی که برخی گزارش‌ها حاکی از آماده شدن کره شمالی برای آزمایش یک موشک دور برد دیگر است، یک سناتور آمریکایی تاکید کرد: آزمایش این موشک به واشنگتن نشان می‌دهد که پیونگ یانگ قادر به حمله خاک آمریکا خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، روز چهارشنبه، یک مقام ناشناس دولت ژاپن به خبرنگاران گفت که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که کره شمالی برای آزمایش یک موشک دوربرد آماده می شود.

 

اگر این گزارش ها تایید شود، این نخستین آزمایش موشک دوربرد کره شمالی از سال 2012 میلادی خواهد بود و می تواند موجب اعمال تحریمهای جدید شورای امنیت علیه پیونگ یانگ شود.

 

کوری گاردنر سناتور آمریکا در مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کرد: تحریمهای مالی نمی تواند مانع از آن شود که کره شمالی برنامه فناوری موشک بالستیک را کنار بگذارد. آزمایش موشک های دوربرد تلاشی است تا به آمریکا نشان دهد که کره شمالی قادر به حمله به خاک آمریکا خواهد بود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در شرایطی که ویلیام کورتنی فرمانده ناوگان دریایی شمال آمریکا گفته است که کره شمالی قابلیت های نظامی برای حمله به آمریکا را دارد، ولی آنها هنوز این قابلیت را آزمایش نکرده اند تا آن را به اثبات برسانند. ما برآورد می کنیم که کره شمالی به توسعه برنامه موشکی ادامه خواهد داد.

 

واشنگتن همچنین نگران برنامه های آینده فضایی کره شمالی و شلیک موشک های فضاپیما است. کره شمالی در سال 2012 میلادی موشکی را برای قراردادن یک هدف در مدار زمین شلیک کرد و آمریکا اکنون نگران انجام پروژه های مشابهی از سوی کره شکالی در هفته های آتی است.

 

یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده در این باره گفت: نگرانی ما این است که آنها یک موشک فضاپیما را شلیک کنند ولی این دقیقا همان فناوری است که برای توسعه موشک های بالستیک لازم است.

 

تنش ها در شرق آسیا پس از انجام چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی بار دیگر تشدید شده است. کره شمالی 6 ژانویه (16 دیماه) اعلام کرده است که یک بمب هیدروژنی را آزمایش کرده است.

 

نگرانی های بین المللی در خصوص توانایی کره شمالی در استقرار کلاهک های اتمی بر روی موشک های دوربرد و حمله احتمالی به کره جنوبی، ژاپن و حتی سواحل غربی آمریکا افزایش یافته است.

 

روز پنج شنبه، جان تفت سفیر آمریکا در روسیه گفت: واشنگتن امیدوار به همکاری بین المللی برای حل و فصل مساله کره شمالی است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :