موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/43689 :کد

0

صادرات نفت ایران در ۲۰۱۵ به آسیا ۸ درصد سقوط کرد

  جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۸
تعداد بازدید : ۳۴۸   
 تحلیل ایران -صادرات نفت ایران در ۲۰۱۵ به آسیا ۸ درصد سقوط کرد

در سال ۲۰۱۵ صادرات نفت ایران به بازارهای آسیایی نسبت به سال قبل از آن ۸ درصد سقوط کرد.

در سال 2015 صادرات نفت ایران به بازارهای آسیایی نسبت به سال قبل از آن 8 درصد سقوط کرد.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از پنینسولا قطر، بنا به اطلاعات دولتی و موسسات کشتیرانی، صادرات نفت ایران به مشتریان آسیایی خود در ماه دسامبر سال 2015 نسبت به ماه دسامبر سال 2014 حدود 18 درصد سقوط داشته است.


ایران در دسامبر سال 2014 روزانه 1.2 میلیون بشکه به کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، و هند نفت صادر کرده است، این در حالی است که این نرخ در دسامبر سال گذشته به کمتر از یک میلیون بشکه در روز رسید.


از سوی دیگر به طور کلی حجم ورود نفت ایران به بازارهای آسیایی در سال 2015 نسبت به سال قبل از آن 8 درصد کاهش یافته و به کمی بیش از یک میلیون بشکه در روز رسید.


بر اساس گزارش کشتیرانی، علی رغم لغو تحریم ها اما صادرات و دریافت نفت از ایران همچنان پس از دو هفته از لغو تحریم ها ثابت مانده است.


چین در ماه دسامبر 2015 واردات نفت از ایران را 12.3 درصد کاهش داد و این روند برای سال 2015 به طور کلی شاهد افت 3.1 درصدی نسبت به سال 2014 بوده است.


هند نیز واردات نفت از ایران را در سال 2015 به شدت کاهش داد به گونه ای که این کشور در سال 2015 خرید نفت ایران را 24.8 درصد نسبت به سال 2014 کاهش داد.


آمار واردات نفت ایران توسط کره جنوبی نیز بسیار ناامید کننده است به گونه ای که واردات نفت این کشور از ایران در ماه دسامبر اخیر 55.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته سقوط کرده است.


این کشور به طور کلی در سال 2015 واردات نفت از ایران را 5.6 درصد کاهش داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :