موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/43730 :کد

0

سرما پاورچین پاورچین می‌رود

  جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۷
تعداد بازدید : ۳۷۹   
 تحلیل ایران -سرما پاورچین پاورچین می‌رود

موج ناپایداری هوا که در روزهای گذشته وارد کشور شده و موجب سرما در اکثر نقاط کشور شد از فردا (شنبه) از کشور خارج می‌شود و رفته‌رفته دما افزایش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به برودت هوا در اکثر نقاط کشور، گفت: موج ناپایداری هوا که در روزهای گذشته وارد کشور شده و موجب سرما در اکثر نقاط کشور شد از فردا (شنبه) از کشور خارج می‌شود و رفته‌رفته دما افزایش می‌یابد.

  

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، احد وظیفه روز جمعه به بررسی وضعیت آب وهوای کشور در روزهای اخیر و آینده پرداخت و گفت: موج برودت هوایی که به اکثر کشور وارد شده  پس از بارندگی‌های چند روز اخیر بود که دمای هوا را در برخی نقاط کشور به چند درجه زیر صفر رساند و حتی تهرانی‌ها شب گذشته دمای 4 درجه زیر صفر را تجربه کردند.


وی ادامه داد: کاهش شدید دما در تهران و برخی شهرهای کشور در شب گذشته به اوج خود رسید و امشب نیز برودت هوا همچنان ادامه خواهد داشت و دمای زیر صفر درجه در تهران و برخی شهرهای شمال شرق کشور وجود دارد.


مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: بتدریج از فردا(شنبه) شاهد افزایش نسبی دما در کشور خواهیم بود و در طی روزهای آینده رفته رفته دمای کشور گرم‌تر می‌شود و از برودت هوا کاسته خواهد شد.


وظیفه سرمای هوای تهران در ساعت‌های قبل را طبیعی دانست و یادآور شد: ساکنان تهران در سال‌های گذشته دمای هوای 11 درجه زیر صفر را نیز تجربه کرده‌اند و دمای 4 درجه زیر صفر طبیعی است چرا که در ماه‌های دی و بهمن چنین وضعیتی پدید می‌آید.


وی ادامه داد: انتظار نمی‌رود دیگر چنین روندی از برودت هوا را در کشور شاهد باشیم چرا که سردترین ماه سال دی ماه و اویل بهمن ماه خواهد بود و بتدریج روند گرم شدن دما را شاهد هستیم.


‌در روزهای اخیر هوای برخی از مناطق کشور  به زیر صفر رسید و حتی در برخی نقاط همچون چالدران در استان آذربایجان غربی دمای هوا به 24 درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید و این روند در استان‌های آذربایجان غربی و مناطقی از غرب کشور و مرکز بیشتر از سایر نقاط بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :