موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43770 :کد

0

صد میلیون دلار برای کمک به کسری بودجه های اضطراری سازمان ملل

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۵:۰۵
تعداد بازدید : ۳۶۴   
 تحلیل ایران -صد میلیون دلار برای کمک به کسری بودجه های اضطراری سازمان ملل

بان کی مون مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به کسری بودجه مربوط به عملیات اضطراری درپی شکایات متعدد نهادهای کمک رسانی سازمان ملل مبنی برکمبود بودجه مورد نیاز به آن ها اختصاص داد.

بان کی مون مبلغ 100 میلیون دلار برای کمک به کسری بودجه مربوط به عملیات اضطراری درپی شکایات متعدد نهادهای کمک رسانی سازمان ملل مبنی برکمبود بودجه مورد نیاز به آن ها اختصاص داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد که مبلغ 100 میلیون دلار از محل صندوق عملیات اضطراری این سازمان به منظور جبران کمبود های مالی نهادهای کمک رسانی در کشورهای آفریقای مرکزی و شرقی، کره شمالی، لیبی و مالی اختصاص داده است.


دبیرکل سازمان ملل در این اطلاعیه با اعلام این خبر بودجه مذکور را شاهرگی حیاتی برای کمک به آسیب پذیرترین مردم جهان و نشانه ای از احترام به تعهدات به مردم نیازمند جهان ذکر کرده است.
وی در این اطلاعیه 64 میلیون دلار از بودجه مذکور را به انجام کمک های انساندوستانه در کشورهای سودان جنوبی ، بروندی، جمهوری کنگو و کمک به بیش از یک میلیون و 700 هزار آواره وپناهنده در کشورهای کنیا، تانزانیا،اوگاندا، اتیوپی، سودان و بروندی اختصاص داده است.


در این اطلاعیه 28 میلیون دلار از بودجه مذکور برای کمک به 350 هزار نفر از قربانیان درگیری ها و عدم امنیت غذایی در کشور های لیبی و مالی اختصاص داده شده و 8 میلیون دلار باقی مانده صرف رساندن کمک های اضطراری به دو میلیون و 200 هزار نفر از جمله یک میلیون و 800 هزار کودک آسیب دیده در کره شمالی خواهد شد.
استیون اوبراین مسئول هماهنگی کمک های اضطراری سازمان ملل نیز روز جمعه بار دیگر تصریح کرد که بسیاری از مردم نیازمند جهان بدلیل تعدد بحران های جاری به فراموشی سپرده شده اند.


وی افزود که منابع مالی موجود برای کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان بحران های مختلف جهان در قیاس با ابعاد این نیازها بسیار ناچیز است و به همین دلیل تقویت این صندوق برای رسیدگی به وضعیت این آسیب دیدگان ضروری وحیاتی است.
وی یاد آور شد که از زمان تشکیل صندوق اقدامات اضطراری سازمان ملل در سال 2006 تاکنون 125 کشور عضو این نهاد بالغ بر 4 میلیارد و200 میلیون دلار برای اجرای عملیات اضطراری در 94 کشور به این صندوق کمک مالی کرده اند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :