موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/43868 :کد

0

انتقادات باید در راستای حفظ و تقویت اصل نظام اسلامی باشد

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۰
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -انتقادات باید در راستای حفظ و تقویت اصل نظام اسلامی باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در برخی موارد انتقاداتی به مسئولان دارم، گفت: آنچه اهمیت دارد حفظ اصل نظام است و باید هر کاری که می‌توانیم در جهت حفظ و تقویت نظام ولایت فقیه انجام دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در برخی موارد انتقاداتی به مسئولان دارم، گفت: آنچه اهمیت دارد حفظ اصل نظام است و باید هر کاری که می‌توانیم در جهت حفظ و تقویت نظام ولایت فقیه انجام دهیم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، استاد برجسته حوزه علمیه، در همایش نسیم بهشتی که به منظور تجلیل از برگزیدگان طرح ولایت در مؤسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، با قدردانی از فعالیت‌های بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور، اظهار داشت: نزدیک 70 سال است که مشغول تحصیل علوم حوزوی هستم و کارهای مختلفی انجام دادم ولی فکر می‌کنم این فعالیت‌های بسیج تحت عنوان طرح ولایت بهترین خدمتی بوده که من در طول عمرم در آن مشارکت داشته‌ام.


وی با بیان این که طرح ولایت میوه درختی است که 70 سال برای آن زحمت کشیده‌ام، افزود: بر اساس این محاسبه خدا را شکر می‌کنم که در تیمی بودم که این کار از این تیم بر آمده و عضویت در این تیم برای من افتخار بزرگی است.


مصباح یزدی با توصیه به این که قدر این کار را بدانید و سبک نشمارید، خاطرنشان کرد: نام این طرح هم منحصر به فرد و با مسما است زیرا نتیجه این فعالیت‌ها در نهایت به اثبات نظام ولایی برمی‌گردد و الان هم معتقدم بهترین خدمتی که می‌شود برای نسل آینده کرد انتقال این مفاهیم به صورت معقول، قابل باور و قابل عمل به آنها است و منظور من محتوای این دوره است نه شخص و یا گروه خاص.


وی یادآور شد: بیشترین نیاز یک انسان آگاه که از مرز حیوانیت فاصله گرفته باشد این است که بفهمد کیست و کجاست و به کجا خواهد رفت؛ زیرا اگر این را ندانیم چندان فرقی با حیوانات نداریم و اگر هدف ما فقط خوردن و خوابیدن و از این قبیل افعال باشد که مؤمن و کافر در آن هیچ فرقی ندارد و فرقی با حیوانیت ندارد.


استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه با بیان این که قرآن می‌فرماید از کسانی که جز زندگی دنیا به فکر چیز دیگری نیستند دوری کنید، خاطرنشان کرد:خدا به پیامبر(ص) می فرماید کسانی که فقط به فکر دنیا هستند و نمی‌دانند از کجا آمدند و به کجا می‌روند باید رهایشان کرد تا بروند در دنیا بچرند و بازی کنند و شأن آنها بهتر از این نیست.


وی افزود: افرادی که ساعت‌ها پای تلویزیون می‌نشینند و بازی می‌کنند و خسته نمی‌شوند و اگر بخواهند دو رکعت نماز بخوانند حوصله و همت نمی‌کنند را باید رها کرد تا در دنیا بچرند زیرا اینها تصمیم خود را گرفته‌اند و گوش شان بدهکار کلام حق نیست.


 مصباح یزدی مرز بین انسانیت و حیوانیت را شناخت نسبت به مبدأ و مقصد انسان دانست و خاطرنشان کرد: یک سلسله شناخت‌ها و آگاهی هایی هست که انسان را می تواند از این حالت نجات دهد که یکی از آنها این است که انسان از عقل خود استفاده کند و تفکر کند که شأن و جایگاه انسان چیست و شأن این را درد که  خلیفه خدا بشود.


وی شکر نسبت به نعمت‌های خدارا ضروری دانست و یادآور شد: اولین شکری که ما باید انجام دهیم این است که در زمانی زندگی می‌کنیم که اجازه فکر کردن و صحبت کردن در این زمینه‌ها را داریم؛ زیرا زمانی بود که دانشجو از این که نماز می خواند شرم داشت و به عنوان مرتجع مطرح می‌شد و این شکر دارد که در زمانی زندگی می کنیم که حداقل اگر عمل به دستورات خدا نمی شود شعار و حرف آن عیب نیست.


استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه ایران را تنها کشوری دانست که به واقع اسلامی است و ابراز داشت: خدا را شکر می‌کنیم که رهبری به ما داده که در تمام دنیا بی نظیر است و سران کشورهای کفر اعتراف دارند که بالاترین شخصیت سیاسی دنیا رهبر معظم انقلاب ایران است و متواضعانه در مقابلش زانو می‌زنند تا چیز یاد بگیرند و رییس جمهور کشور ابرقدرت دنیا بدون تشریفات به محضر ایشان می‌رود و اعتراف به بزرگی ایشان دارد.


وی با بیان این که ما سال‌ها با شوروی اختلاف داشتیم ولی امروز که به بزرگی ما اعتراف دارد با او کنار آمده‌ایم، افزود: تنها شخصیت سیاسی دنیا که حتی کوچک ترن نقطه سیاهی در زندگی اش وجود ندارد رهبر معظم انقلاب است؛ در حالی که دیگر سیاست مداران اشتباهات فاحش و بزرگی در زندگی شان وجود دارد و این افتخار بزرگی برای ملت ایران است.


 مصباح یزدی با اشاره به گذشته پر افتخار مصر و اخوان المسلمین که سال‌ها از نظر علمی و فرهنگی از ما جلو تر بودند، خاطرنشان کرد: بعد از پنجاه سال در مصر انقلاب شد ولی امروز شاهدیم که چه بر سر انقلاب‌شان آمد و اعتراف می‌کنند که نقص ما نداشتن رهبری مانند امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بود.


وی با اشاره به مجاهدت‌های افغانستان در راستای انقلاب خود، یادآور شد: آخر کار افغانستان به برادرکشی رسید و هنوز هم ادامه دارد و باید این را مقایسه کنیم تا ببینیم که به برکت تشیع و ولایت چه چیزهایی به دست آوردیم که دیگران از آن محرومند و دارند چوب چیزی را می‌خورند که خودشان بر سر خود آوردند.


 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه با بیان این که من هم در برخی موارد انتقاداتی به مسئولان دارم، گفت: آنچه اهمیت دارد حفظ اصل نظام است و باید هر کاری که می‌توانیم در جهت حفظ و تقویت نظام ولایت فقیه انجام دهیم زیرا اگر کلمات امام خمینی(ره) را هم مطالعه کنیم می‌بینیم که آن عاملی که باعث این تحول شد تکیه بر مفاهیم اسلام است نه تلاش‌های من و شما و دیگران.


وی با بیان این که در حالی که تمام متفکران غربی منتظر بودند که بعد از چند سال این نظام فرو بپاشد ولی امام خوب فهمید که تکیه این نظام روی چیست، افزود: من معتقدم در قرن اخیر کسی را سراغ نداریم که ملت خود را بهتر از امام شناخته باشد، امام خمینی(ره) خواست مردم را خوب شناخت و بر اساس این خواسته اسلام را زنده کرد و فرهنگ اسلامی را در جامعه رواج داد زیرا اگر خواست مردم نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.


مصباح یزدی عامل تعیین کننده سعادت ما را در شناخت اسلام دانست و خاطرنشان کرد: اگر ما به دنبال انرژی هسته‌ای می‎رویم به خاطر این است که اسلام این دستور را به ما می‌دهد؛ اینکه جوانان هسته‌ای ما بی وضو وارد آزمایشگاه هسته‌ای نمی‌شوند به برکت اسلامی است که امام خمینی(ره) به آنان معرفی کرد و در سنی که جوانان مشغول بازی و خوشی هستند اینها شب و روز خود را در آزمایشگاه می‌گذرانند و با توکل به خدا کار می‌کنند و خدا هم ثمره اش را به آنها می دهد.


وی با اشاره به این که همه این موفقیت‌ها در سایه نور اسلام است، یادآور شد: دانشمندان هسته‌ای در آزمایشگاه وظیفه خود را انجام می‌دهند و سربازان در میدان جنگ و در مرز کار خود را انجام می‌دهند و ما هم در سنگر علم به وظیفه خود که معرفی اسلام است باید عمل کنیم و اگر قدردانی نکنیم مصداق کفران نعمت خدا هستیم و خدا ضمانتی برای این نعمت نخواهد داشت.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :