موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/43896 :کد

0

خرید نفت اسار هند از ایران ۲ برابر شد

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -خرید نفت اسار هند از ایران ۲ برابر شد

واردات نفت شرکت اسار اویل هند از ایران در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل از آن ۹۶ درصد افزایش یافت و به ۶۷ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسید.

واردات نفت شرکت اسار اویل هند از ایران در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل از آن ۹۶ درصد افزایش یافت و به ۶۷ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس آمارهای تانکری به دست آمده، شرکت اسار اویل، بزرگترین خریدار هندی نفت ایران با پیش بینی لغو تحریم ها، در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل از آن 96 درصد نفت بیشتر از ایران وارد کرده است.این گزارش همچنین حاکی است، میزان کل واردات نفت شرکت اسار از تهران در 9 ماهه نخست قرارداد سالانه این شرکت که از اول آوریل 2015 آغاز شده، 0.6 درصد افزایش داشته و به حدود 117 هزار و 700 بشکه در روز رسیده است.

 

واردات نفت هند از ایران در سال 2015 حدود 23 درصد کاهش یافت، زیرا پالایشگاه های این کشور برای حفظ میزان خرید نفت خود از این کشور در حد رقم محدود شده بر اساس تحریم ها، در اوایل سال نفت کمتری از تهران خریدند.بر اساس این آمارها، اسار در ماه دسامبر روزانه 67 هزار و 600 بشکه نفت از ایران وارد کرد، در حالی که این رقم یک سال قبل 175 هزار و 300 بشکه بود.

 

متوسط خرید نفت این شرکت از ایران در سال 2015 میلادی به 99 هزار و 500 بشکه در روز رسید که حدود 23 درصد کمتر از سال قبل بود.بر اساس این گزارش، میزان کل خرید نفت شرکت اسار در ماه دسامبر 11 درصد کاهش داشت و به حدود 298 هزار بشکه در روز رسید. این شرکت پالایشگاهی در سال 2015 حدود 8 درصد کمتر نفت نسبت به سال قبل از آن وارد کرد که ناشی از توقف یک ماهه فعالیت پالایشگاه ان به دلیل ارتقاء تاسیسات بود.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :