موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43939 :کد

0

شکست داعش مستلزم اعزام نیروهای بیشتر به عراق و سوریه است

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۵۴۸   
 تحلیل ایران -شکست داعش مستلزم اعزام نیروهای بیشتر به عراق و سوریه است

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید برای شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه باید سربازان بیشتری شامل نیروهای آموزشی، کماندویی و مشاوره‌ای بیشتری به این کشور‌ها اعزام شود.

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید برای شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه باید سربازان بیشتری شامل نیروهای آموزشی، کماندویی و مشاوره‌ای بیشتری به این کشور‌ها اعزام شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، پنتاگون مقامات کاخ سفید را تحت فشار گذاشته است تا با اعزام نیروهای بیشتر به سوریه و عراق موافقت کند. روزنامه نیویورک‌تایمز می‌گوید برای نابودی داعش باید علاوه بر 3 هزار و 700 نفری که اکنون در عراق حضور دارند، نیروی‌های دیگری نیز اعزام شود.

 

این روزنامه به نقل از مقامات ارشد کاخ سفید و پنتاگون می‌نویسد که صدها نیروی دیگری برای پیروزی بر گروه تروریستی داعش مورد نیاز است و یکی از مقامات اعلام کرده که تعداد سرباز‌ها باید به 4 هزار و 500 نفر افزایش یابد.

 

اذعان مقامات دولت اوباما با ضرورت اعزام نیروهای بیشتر به منطقه در حالی منتشر می‌شود که در هفته‌های اخیر مقامات وزارت دفاع نیز از تمایل‌شان برای تغییر عملیات‌های خارجی آمریکا خبر داده بودند.

 

اشتون کارتر، وزیر دفاع، در گفتگو با سی‌ان‌ان گفته بود: "ما منتظر فرصت‌هایی هستیم تا کارهای بیشتری انجام دهیم. ما نمی‌خواهیم در حوزه‌هایی چون اداره مناطق جایگزین نیروهای محلی بشویم."

 

مقامات وزارت دفاع آمریکا به تایمز گفته‌اند که پنتاگون آماده اضافه کردن نیروهای زمینی نیست - موضعی که اوباما نیز در یک و نیم سال اخیر بارها اعلام کرده است. بجای آن، صدها نفر کارشناس از آمریکا و نیروهای نظامی متحد اعزام خواهند شد تا در آموزش نیروهای عراقی، کردها و مخالفین سوری شرکت کنند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :