موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/43952 :کد

0

تعاملات ایران و ترکمنستان در دوران پسا تحریم افزایش می‌یابد

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۱
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -تعاملات ایران و ترکمنستان در دوران پسا تحریم افزایش می‌یابد

معاون وزیر خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه ترکمنستان از افزایش تعاملات و مناسبات دو کشور در دوران پسا تحریم خبر داد.

معاون وزیر خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه ترکمنستان از افزایش تعاملات و مناسبات دو کشور در دوران پسا تحریم خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان و نمایندۀ ویژه در امور دریای خزر با آقای رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان ملاقات و گفتگو کرد.

 

در این ملاقات همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و دریای خزر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

آقای رحیم پور ضمن تشریح جایگاه و موقعیت جمهوری اسلامی ایران در دوران پساتحریم، متذکر شد که تعاملات و مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان، بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

 

مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان هم پیروزی بزرگ دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در زمینه هسته ای را به دولتمردان ایران تبریک گفته و بر آمادگی کشورش برای گسترش هر چه بیشتر همکاری‌ها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین اجرای پروژه های مشترک عمرانی و اقتصادی بین دو کشور تاکید ورزید.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :