موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43957 :کد

0

هشدار وزیر دادگستری آلمان درباره افزایش حملات به پناهندگان

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۱۵
تعداد بازدید : ۶۰۷۱   
 تحلیل ایران -هشدار وزیر دادگستری آلمان درباره افزایش حملات به پناهندگان

وزیر دادگستری آلمان درباره افزایش چشمگیر حملات به اقامتگاه های پناهندگان در کشورش هشدار داده و گفت ما نباید منتظر بمانیم تا اولین قربانیان این گونه اقدامات خشونت آمیز به بار آید.

وزیر دادگستری آلمان درباره افزایش چشمگیر حملات به اقامتگاه های پناهندگان در کشورش هشدار داده و گفت ما نباید منتظر بمانیم تا اولین قربانیان این گونه اقدامات خشونت آمیز به بار آید.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، پلیس آلمان روز گذشته این مسئله را تایید کرد که افرادی ناشناس پنج شنبه شب یک نارنجک دستی را به یکی از اقامتگاه‌های پناهندگان در ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان پرتاب کردند. کسی در این حادثه مجروح نشد چرا که خوشبختانه این نارنجک دستی منفجر نشد و پلیس آن را کشف کرد.

 

"هایکو ماس"، وزیر دادگستری آلمان این حمله با نارنجک دستی علیه محل اقامت پناهندگان را محکوم کرده و روز گذشته در برلین اعلام کرد که سطح این خشونت وحشتناک است. عاملان این حمله نباید بدون مجازات بمانند. آن ها باید مورد پی گرد قضائی قرار گرفته و مجازات شوند.

 

وی همچنین از افزایش چشمگیر حملات به پناهندگان ابراز نگرانی کرده و گفت: ما نباید منتظر بمانیم تا اولین قربانی در سایه این گونه اقدامات به بار آید.

 

شورای مرکزی اقلیت‌های سینتی و روما در آلمان نیز اعلام کرد که این گونه حملات بزدلانه نشان می دهد که راستگرایان خشونت طلب افراطی از طریق این اقدامات می خواهند صلح در جامعه ما را به خطر انداخته و ما را از یکدیگر جدا کنند.

 

بر اساس گزارش اخیر هفته نامه "اشپیگل"، سال گذشته بیش از هزار حمله به محل اقامت پناهندگان در آلمان ثبت شده است که 901 مورد آن ها با انگیزه راست افراطی انجام شده است. این در حالی است که در سال 2014 در مجموع حدود 199 حمله وجود داشته که 177 مورد آن با انگیزه راست افراطی انجام شده است.

 

رئیس اداره فدرال پلیس جنایی آلمان نیز درباره افزایش چشمگیر جرائم علیه اقامتگاه های پناهندگان ابراز نگرانی شدیدی کرده و خواستار پی گرد قضائی و مجازات عاملان این گونه اقدامات شده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :