موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آلودگی هوا

a/44033 :کد

0

ذرات معلق دوباره مهمان تهرانی‌ها می‌شود

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۶
تعداد بازدید : ۳۴۵   
 تحلیل ایران -ذرات معلق دوباره مهمان تهرانی‌ها می‌شود

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران کیفیت هوای امروز(شنبه) تهران را سالم دانست اما در عین حال گفت که به خاطر پایداری هوا افزایش غلظت آلاینده‌ها را برای فردا شاهد خواهیم بود.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران کیفیت هوای امروز(شنبه) تهران را سالم دانست اما در عین حال گفت که به خاطر پایداری هوا افزایش غلظت آلاینده‌ها را برای فردا شاهد خواهیم بود و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون دوباره هوا را به مرز آلودگی می‌رسانند.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد رستگاری عدد امروز شاخص‌ها را 83 عنوان کرد و اظهار داشت: کیفیت هوای تهران در روزهای گذشته و بنابر ناپایداری هوا پاک و سالم بود و این روند رفته رفته با وجود پایداری هوا و افزایش ذرات معلق تغییر خواهد کرد.


وی ادامه داد: بنابر سنجش‌های صورت گرفته کیفیت هوای تهران در حال حاضر سالم است، اما منطقه 15 یکی از آلوده‌ترین نقاط تهران در ساعات اخیر بود چراکه دستگاه‌های سنجش ایستگاه شهرداری منطقه 15 عدد 124 را نشان می‌دهد که بیانگر شرایط ناسالم برای این محدوده است.


کیفیت هوای استان تهران و کلانشهرها پس از چند روز آلودگی مستمر از هفته گذشته بهبود نسبی پیدا کرد و به‌خاطر ناپایداری هوا و وزش باد و باران مردم تهران هوای سالم و پاک را استنشاق کردند اما با عبور موج ناپایداری‌ها از کشور و افزایش دما احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها و پدیده وارونگی دما که امسال به‌طور بی‌سابقه‌ای وجود داشت، می‌رود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :