موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/44036 :کد

0

بازگشایی راه چهار روستای تکاب پس از پنج روز از محاصره برف

  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۲
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -بازگشایی راه چهار روستای تکاب پس از پنج روز از محاصره برف

راه دسترسی چهار روستایی سخت گذر تکاب که پنج روز در محاصره برف قرار داشتند، با تلاش راهداران و ستاد مدیریت بحران این شهرستان روز شنبه بازگشایی شد.

راه دسترسی چهار روستایی سخت گذر تکاب که پنج روز در محاصره برف قرار داشتند، با تلاش راهداران و ستاد مدیریت بحران این شهرستان روز شنبه بازگشایی شد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا، فرماندار تکاب روز شنبه اظهار کرد: این روستاها شامل آق اتاق، آرپا چایی، جیدا قیه و عربشاه اوریات در 65 کیلومتری تکاب است که با جمعیتی بیش از یکهزار نفر از پنج روز گذشته به علت بارش برف و کولاک شدید در محاصره برف قرار داشتند.


«ایرج ثقفی» افزود: راه دسترسی این روستاها به تکاب به طول 20 کیلومتر در حدفاصل سه راهی معدن زرشوران تا روستای عربشاه اوریات به علت کولاک شدید مسدود شده بود که با تلاش 72 ساعته راهداران با وجود کولاک شدید و محدودیت امکانات راهداری بازگشایی شد.


وی بیان کرد: ارتفاع برف در جاده های دسترسی به این روستاها از یک تا چهار متر می رسید که همین مساله با وجود کولاک شدید، بازگشایی مسیرهای مسدود شده را با مشکل مواجه کرده بود.


وی گفت: در بازگشایی مسیرهای مسدود شده روستاهای تکاب از ماشین آلات برف روبی کارخانه طلای زرشوران نیز که در نزدیکی این روستاها واقع شده، استفاده شد.


وی اضافه کرد: در مدت انسداد راه های روستایی تکاب، یک کودک دو ساله از اهالی روستای آق اتاق که به علت بیماری دچار تب شدید شده بود، با تلاش راهداران شهرستان تکاب توسط یک دستگاه خودروی مسافربری روستایی بلافاصله به بیمارستان شهدای تکاب منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفت.


روستاهای آق اتاق، آرپا چایی، جیدا قیه و عربشاه اوریات از توابع بخش تخت سلیمان در دورترین فاصله از مرکز شهرستان و در 65 کیلومتری شهر تکاب در منطقه ای برف گیر و سخت گذر واقع شده اند و هنگام بارش شدید برف ارتباط این روستاها با مرکز شهرستان تکاب قطع می شود.


فاصله این روستاها با شهرستان چهار اویماق در استان آذربایجان شرقی 52 کیلومتر است که نزدیکترین فاصله این روستاها با مناطق شهری محسوب می شود.


شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در منطقه ای سردسیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان غربی و در فاصله 309 کیلومتری از مرکز استان واقع شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :