موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44055 :کد

0

دلسردی مرکل از شرایط همکاری اروپا برای حل بحران پناهندگان

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۱:۵۵
تعداد بازدید : ۳۵۷   
 تحلیل ایران -دلسردی مرکل از شرایط همکاری اروپا برای حل بحران پناهندگان

صدر اعظم آلمان با ابراز دلسردی درباره شرایط همکاری فعلی برای حل بحران پناهندگان در اروپا، درباره تاثیرات منفی فروپاشی شنگن در چنین شرایطی هشدار داد.

صدر اعظم آلمان با ابراز دلسردی درباره شرایط همکاری فعلی برای حل بحران پناهندگان در اروپا، درباره تاثیرات منفی فروپاشی شنگن در چنین شرایطی هشدار داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان از شرکای خود در اتحادیه اروپا تلاش های قاطعانه تر در بحران پناهندگان را درخواست کرده و افزود: بنابراین باید شمار پناهندگان همچنان کاهش یابد و نباید در بهار دوباره افزایش پیدا کند.


مرکل همچنین از پناهندگان عراقی و سوری درخواست کرد که بعد از پایان درگیری ها به کشورشان بازگردند. اکثر پناهندگانی که سال گذشته به آلمان آمده اند تنها یک شرایط حمایت موقت را دریافت کرده اند.


صدر اعظم آلمان همچنین درخواست کرد که همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید علاقه مشترکی به حفاظت بهتر از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا داشته باشند. این مسئله از دلایل امنیتی ضروری است.

مرکل همچنین درباره همکاری فعلی در اتحادیه اروپا که برای آن جایگزینی وجود ندارد ابراز دلسردی کرده و گفت: بنابراین شکست منطقه شنگن و بسته شدن مرزهای ملی در اروپا تاثیرات منفی روی همه اتحادیه اروپا خواهد داشت.


وی در عین حال گفت: من البته درک می کنم که کشورهای شرق اروپا در بحران پناهندگان نمی توانند بار سنگینی مانند آلمان را بر دوش بکشند. اما وقتی یک کشور عضو اتحادیه اروپا نمی خواهد هیچ مسلمانی را بپذیرد این مسئله نقض درک مشترک از ارزش های اروپایی است.


مرکل همزمان تاکید کرد که باید همچنان به پناهندگان در اتحادیه اروپا کمک کنیم. اینکه اتحادیه اروپا با 500 میلیون نفر نمی تواند یک میلیون سوری را بپذیرد برای من قابل درک نیست. این تصویر خوبی از قاره ما را نشان نمی دهد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :