موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44063 :کد

0

ناپدید شدن ۱۰ هزار کودک پناهجو در اروپا

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۳:۰۷
تعداد بازدید : ۴۸۵   
 تحلیل ایران -ناپدید شدن ۱۰ هزار کودک پناهجو در اروپا

سازمان پلیس اروپا از ناپدید شدن بیش از ۱۰ هزار کودک پناهجوی بدون همراه در خاک اتحادیه اروپا و احتمال سوء استفاده جنسی و بردگی از آنها خبر داد.

سازمان پلیس اروپا از ناپدید شدن بیش از 10 هزار کودک پناهجوی بدون همراه در خاک اتحادیه اروپا و احتمال سوء استفاده جنسی و بردگی از آنها خبر داد.


 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از گاردین، آژانس جنایی اتحادیه اروپا از مفقود شدن 10 هزار کودک پناهجو در اروپا بعد از ورود آنها به نقاط مختلف خاک اروپا خبر داد. 

براساس این گزارش، این آژانس اروپایی نسبت به ربوده شدن این کودکان توسط گروههای تندروی اروپا به منظور سوء استفاده جنسی و بردگی هشدار داد و اعلام کرد این افراد کودکانی هستند که بدون همراه یا بدون پدر و مادر وارد اروپا شده‌اند.


برایان دونالد رئیس سازمان پلیس اروپا به نشریه آبزرور گفت: تنها در ایتالیا حدود 5 هزار کودک بعد از ثبت نام توسط دولت و هزار کودک دیگر در کشور سوئد ناپدید شده‌اند.

وی همچنین هشدار داد که سازمانهای جنایی "پان اروپایی" اکنون پناهجویان را هدف قرار داده و این غیرمنطقی نیست که بگوییم که این سازمانها به دنبال کودکان بی سروپناه پناهجویان هستند. 


وی افزود: البته ممکن است همه آنها تحت سوء استفاده جنسی یا بردگی نباشند اما چیزی که مشخص است این است که ما نمی‌دانیم آنها کجا هستند، چه کار می‌کنند و یا با چه کسانی هستند.

براساس گزارش گاردین، مخمصه کودکان بدون همراه اکنون یکی از معضلات اصلی بحران پناهجویان در اروپا است.

به گفته پلیس اروپا بیش از 26 هزار کودک بدون همراه طی در خلال بحران پناهجویان وارد خاک اروپا شده اند که اغلب آنها از میان پناهجویان سوری هستند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :