موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/44097 :کد

0

مجلس خبرگان درشرایط حساس مصوبات حیاتی برای جامعه دارد

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۰
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -مجلس خبرگان درشرایط حساس مصوبات حیاتی برای جامعه دارد

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان در شرایط حساس مصوباتی حیاتی برای جامعه دارد و مجلس لحظه ها است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان در شرایط حساس مصوباتی حیاتی برای جامعه دارد و مجلس لحظه ها است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حجت الاسلام والمسلمین محسن قمی در جمع بانوان فعال اجتماعی شهرستان رباط کریم با اشاره به نزدیک شدن دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری افزود: بعد پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ،60درصد افرادی که در انتخابات شرکت کردند خانم ها بودند و این نسبت در مورد دانشجویان خانم در دانشگاه ها 61 درصد و میزان حضور بانوان در راهپیمایی اربعین نیز 62 درصد عنوان شده است.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه حضور بانوان در عرصه های اجتماعی نیاز جامعه است گفت: حضور بانوان در عرصه های اجتماعی نشان می دهد که دیانت را در کنار معاصر بودن حفظ کرده اند و انتخابات پیش رو نیازمند حضور بانوان است.


وی ادامه داد: انتخابات مجلس خبرگان از جمله انتخاباتی است که جدیت بانوان را در کنار سایر اقشار می طلبد چون موضوع آن تعیین رهبر است و رهبر انقلاب فرمان قطار جامعه و جهتگیری کلی جامعه را به عهده دارد.


حجت الاسلام قمی در ادامه به نقش بانوان در عرصه های مختلف انقلاب اشاره کرد و گفت: در سال های اول پیروزی انقلاب یکی از نکاتی که مخالفان انقلاب تاکید داشتند این بود که انقلاب اسلامی با حضور بانوان مخالفت دارد و اگر انقلاب پیروز شود زنان جایی در عرصه های مختلف ندارند.


وی با اشاره به توجه خداوند به زن در جامعه ادامه داد: درقرآن مجید خداوند وقتی می خواهد به پیامبر (ص) بشارت فرزند دختر بدهد، سوره کوثر را نازل می کند اما زمانی که بشارت فرزند پسر را به حضرت زکریا می دهند سخن از غلام است.


حجت الاسلام قمی گفت: قرآن می گوید انسانها همه برابرند اما سه معیار برای برتری انسان می داندو آن علم و آگاهی،خودسازی و جامعه سازی است.


عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: انسانی که علم و آگاهی دارد و خود و جامعه را ساخته نسبت به بقیه انسانها برتری دارد.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 31 درصد دختران ما می توانستند به مدرسه بروند اما امروز این میزان به 90 درصد رسیده است.


حجت الاسلام قمی تاکید کرد: امروز حدود 62 درصد دانشجویان ما در دانشگاه ها خانم هستند و30 درصد اساتید و اعضای هیات علمی خانم هستند که این نسبت در آلمان 17 درصد است.


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بانوان علاوه بر حضور در عرصه های علمی، پیشرفت های هسته ای و سلول های بنیادی در عرصه های نظامی نیز حضور دارند گفت:بسیاری از این بانوان در شوراهای شهر و محله و هیات دولت حضور جدی دارند .


حجت الاسلام قمی با اشاره به نقش بانوان در خانواده تاکید کرد:اگر مادری در خانواده ای که ستون تربیتی خانواده است انسانی بصیر باشد بچه ها را به همین شکل تربیت می کند.در روایات آمده است که هم امام حسن(ع) هم امام حسین(ع) و هم حضرت زینب(س) از دینداری و شب زنده داری های مادرشان برای عبادت با خدا نقل می کنند.


عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه در این زمانه به آن نیاز داریم این است که کانون خانواده را گرم نگهداریم.


وی افزود: نظریه جنگ تمدن ها توسط هانتینگتون مطرح شد و وی در این نظریه معتقد بود تمدن آمریکایی بالاترین تمدن است. اما اخیرا به اقرار خودش این سخن اشتباه است چون نشانه های زوال خانواده در آمریکا را می بینیم .


به گفته وی، امروز در جامعه ما بانوانی فرهیخته داریم به ویژه مادران،همسران و دختران شهدا که بار اصلی این مسئولیت را به دوش دارند.


وی افزود: امروز دختران ما برای جامعه بشریت الگو ارایه دادند و می گویند یک زن علاوه بر درک شرایط زمان می تواند متدین باشد.


حجت الاسلام قمی اظهار کرد: لازم نیست بانوان برای خانواده خود را فدا کنند بلکه می توانند علاوه براینکه مادر خوبی باشند حضور جدی در عرصه های مختلف داشته باشند و به تعبیر مقام معظم رهبری؛ زن امروز واقعا مظلوم است و ما از دنیای معاصر که چرا اینقدر به زن ظلم می کند طلبکاریم.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: دختران ما نشان دادند که حاضر نیستند ساخته تاریخ باشند آنها می خواهند سازنده تاریخ باشند.


حجت الاسلام قمی با بیان اینکه امروز زن ایرانی در دنیا افتخار دارد تصریح کرد: زنان ایرانی امروز در بسیاری از کشورهای دنیا حتی در نحوه حجاب الگو هستند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :