موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/44100 :کد

0

سایه سنگین ترک‌ها بر روی پوشاک ایرانی

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۲
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -سایه سنگین ترک‌ها بر روی پوشاک ایرانی

رئیس اتحادیه پوشاک گفت: لغو تحریم ها و اجرای برجام هم نتوانست ، تولیدکنندگان پوشاک را به مقابله با همتایان ترکشان برساند.

 

رئیس اتحادیه پوشاک گفت: لغو تحریم ها و اجرای برجام هم نتوانست ، تولیدکنندگان پوشاک را به مقابله با همتایان ترکشان برساند.

به گزارش تحلیل ایران، سعید حسین زاده رئیس اتحادیه پوشاک کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: با وجود اینکه آمار رسمی از قاچاق لباس در دست نیست ، میزان قاچاق این کالا در سال جاری نسبت به سال های قبل افزایش پیدا کرده و دلیل عمده آن این است که در سال‌های گذشته تولیدی‌ها با تمام ظرفیت کار می‌کردند ، اما امسال توان تولید نیز کاهش یافته است.

وی در خصوص آثار لغو تحریم‌ها در بهبود وضعیت پوشاک و کاهش قاچاق افزود: درصورت فراهم شدن شرایط بهتر برای تولیدکنندگان ،لغو تحریم ها امکان بازگشت دوباره تولیدکنندگان به بازار را فراهم می کرد ، اما متاسفانه تولید کنندگان داخلی در مسابقه با همتایان ترکشان چندان موفق نبوده‌اند.

حسین زاده با بیان اینکه مقابله با همتایان ترک مستلزم حمایت کامل از تولیدکنندگان داخلی است گفت :در صورتی که دولت به تمهیدات خود برای جلوگیری از قاچاق لباس و اجرای قانون GSI (فروش پوشاک با کد رسمی و کنترل و نظارت دقیق) عمل نکند در آینده نزدیک ، شاهد نابودی تولیدکنندگان پوشاک در داخل کشور خواهیم بود.

حسین زاده خاطر نشان کرد: هم اکنون بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک مجبور به استفاده از مارک‌های خارجی خود هستند تا بتوانند این محصولات را در بازار بفروش برسانند.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :