موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/44144 :کد

0

سفر رییس جمهوری به ایتالیا و فرانسه برای اقتصادکشورمثبت بود

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۴
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -سفر رییس جمهوری به ایتالیا و فرانسه برای اقتصادکشورمثبت بود

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سفر رییس جمهوری به دو کشور ایتالیا و فرانسه را برای اقتصاد کشور مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما باید از فضای پسابرجام حداکثر استفاده را داشته باشیم.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سفر رییس جمهوری به دو کشور ایتالیا و فرانسه را برای اقتصاد کشور مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما باید از فضای پسابرجام حداکثر استفاده را داشته باشیم.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛دکتر رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره سفر هفته گذشته رییس جمهوری به دو کشورهای اروپایی و تاثیر آن بر اقتصاد ایران با توجه به امضای چندین سند همکاری افزود: مهم این است که این توافق ها عملیاتی شود و زمینه عملیاتی بودن آنها را در داخل کشور فراهم کنیم، بنابراین در مجموع این سفر را مثبت می دانم.


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری دوشنبه گذشته - پنجم بهمن ماه - سفر خود به اروپا را آغاز کرد.


وی در سفر به ایتالیا با رییس جمهوری، نخست وزیر و سایر مقامات بلندپایه این کشور، تعدادی از سرمایه گذران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا دیدار وگفت و گو کرد. در این سفر چندین یادداشت همکاری امضا شد.


رییس جمهوری اسلامی ایران بعد از ایتالیا در سفر خود به پاریس نیز که چهارشنبه انجام شد پس از استقبال رسمی از سوی رییس جمهوری فرانسه، با وی دیدار و گفت و گو کرد و هیات های عالیرتبه دو کشور نیز مذاکرات مشترک داشتند.


ملاقات و گفت و گو با مدیرکل یونسکو، بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد از دیگر برنامه های دکتر روحانی در پاریس بود.


ملاقات های دوجانبه و چندجانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست مشترک با صاحبان صنایع و سرمایه گذاران از سایر برنامه های رییس جمهوری در این سفر اروپایی بود.


در این سفر اسناد متعددی برای همکاری های دو جانبه در عرصه های مختلف به امضا رسید.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :