موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/44277 :کد

0

اجرای قرارداد جدیدنفتی ایران رابه کشوری خام‌فروش تبدیل میکند

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۶
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -اجرای قرارداد جدیدنفتی ایران رابه کشوری خام‌فروش تبدیل میکند

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور معتقد است که اجرای قراردادهای جدید نفتی ایران را به کشوری خام‌فروش تبدیل می‌کند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور معتقد است که اجرای قراردادهای جدید نفتی ایران را به کشوری خام‌فروش تبدیل می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی  دانشگاه‌‌های کشور در نشست خبری دانشجویان در باره قراردادهای نفتی جدید و بازداشت دانشجویان در روز گذشته مقابل وزارت نفت اظهار داشت: تفاوت حرکت روز گذشته دانشجویان با برخوردها و رفتارهای کاسبکارانه دیگران این بود که دانشجویان نه با رسانه‌های خارجی گفت‌وگو کردند و نه از شرایط بازداشت خود از نیروی انتظامی سخنی را مطرح کردند.

 

وی افزود: نیت دانشجویان در اتفاقات روز گذشته خیر بوده است و دانشجویان به واسطه نیت خیر خود و برای انجام رسالت ذاتی خود  قصد تجمع مقابل ساختمان وزارت نفت را داشتند تا پاسخ سوالات خود را از مسئولان وزارت نفت بشنوند. 

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور گفت: اگر مطالبه دانشجویان به حق است، مسئولان وزارت نفت به جای برخوردهای نامناسب پاسخ دانشجویان  و منتقدان را درباره قراردادهای  نفتی بدهند و این قراردادها را برای افکار عمومی تشریح کنند.

 

سلیمی ضمن دعوت از مسئولان وزارت نفت برای پاسخگوی به سوالات دانشجویان گفت: از همین جا از مسئولان وزارت نفت خواهش می‌کنم در هر شرایطی که آنها تمایل دارند در جمع دانشجویان برای پاسخگویی به سوالات آنها حضور یابند و دانشجویان از آنها می‌خواهند در فضایی عقلانی به سوالات و مطالبات آنها پاسخ داده شوند. 

 

وی گفت: ما انتظار داریم دولت با منتقدان بر سر یک میز بنشینند و انتقادات و مطالبات  آنها  را بشنود تا در صدد رفع مشکلات باشد. 

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور افزود: طبق بررسی‌های انجام شده اگر قراردادهای جدید نفتی IPC به صورت کاملا درست انجام شود و شاهد کارشکنی از سوی طرف‌های مقابل نباشیم، باز ایران تنها به کشور خام‌فروش تبدیل می‌شود و این جایگاه نمی‌تواند مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما را برطرف کند. 

 

سلیمی افزود: براساس این قراردادها کوچکترین حرمتی برای شرکتهای ملی ما در حوزه نفت ایجاد نمی‌شود و این شرکتها باید زیر نظر کشورهای خارجی فعالیت کنند که این مسئله با عزت ملی ما در تضاد است. 

 

وی با اشاره به اینکه پیگیری دانشجویان در این مسئله پیگری یک مسئله سیاسی نیست بلکه یک مطالبه اقتصادی است گفت: از مسئولین هم می‌خواهیم با این مطالبه به حق دانشجویان برخورد سیاسی نکنند و دانشجویان پیگیری این مطالبه به حق مردم را تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهند داد. 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :