a/44297 :کد

0

ایجاد سیستم تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی/«مصباح » را پس می‌گیریم

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -ایجاد سیستم تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی/«مصباح » را پس می‌گیریم

وزیر ارتباطات از راه‌اندازی سامانه تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی توسط یکی از اپراتورها خبر داد و گفت: تا یک ماه دیگر هر دو اپراتور این سرویس را در اختیار مشترکان موبایل می‌گذارند.

وزیر ارتباطات از راه‌اندازی سامانه تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی توسط یکی از اپراتورها خبر داد و گفت: تا یک ماه دیگر هر دو اپراتور این سرویس را در اختیار مشترکان موبایل می‌گذارند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمود واعظی امروز یکشنبه در حاشیه مراسم راه‌اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات و ارتباطات در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر در خصوص مشکل فنی تفکیک پیامک‌های تبلیغاتی برای کاربران اظهار داشت: هم‌اکنون این سیستم توسط اپراتور ایرانسل ایجاد شده است و مشترکان این اپراتور می‌توانند پیامک‌هایی را که تمایلی به دریافت آن ندارند از سیستم پیامک‌های تبلیغاتی حذف کنند.

 

وی افزود: در همین حال اپراتور همراه اول نیز تا یک ماه آینده این سیستم را راه‌اندازی خواهد کرد و بر این اساس دیگر مشترکان موبایل مشکلی نخواهند داشت.

 

وزیر ارتباطات در مورد اعلام وصول سئوال نمایندگان مجلس در مورد مشکل پیامک‌های تبلیغاتی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، وزیر فرهنگ و ارشاد در رأس کمیته‌ای مسئول محتواهی پیامک‌های تبلیغاتی شده است و این کمیته ۱۰ عضو دارد که یکی از اعضای آن وزارت ارتباطات است. بر این اساس در جلسه مجلس برای پاسخگویی، وزارت ارتباطات به عنوان یکی از اعضای کمیته‌ پیامک‌های انبوه پاسخ خواهد داد و از عملکرد خود دفاع می‌کند.

 

آخرین وضعیت ماهواره بلوکه شده مصباح

 

واعظی در پاسخ به سئوال دیگری از مهر در مورد آخرین وضعیت ماهواره بلوکه شده مصباح در کشور ایتالیا گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها به طور قطع این ماهواره را پس خواهیم گرفت.

 

وی گفت: با توجه به برنامه‌هایی که برای سفر به فرانسه داشتیم، موفق نشدم همراه رئیس‌جمهور در ایتالیا حضور داشته باشم و این موضوع را پیگیری کنم، اما به طور قطع موضوع بازپس‌گیری ماهواره مصباح را دنبال خواهیم کرد.

 

وزیر ارتباطات در مورد مذاکره با شرکت‌های خارجی برای حضور در بازار ایران تاکید کرد: طی ۱۰ روز گذشته و با رفع تحریم‌ها، تقاضاهای بسیاری برای حضور در بازار ایران از سوی شرکت‌های مختلف اعلام شد، اما ما طبق ضوابط و شرایطی که داریم، از شرکتی استقبال می‌کنیم که علاوه بر سرمایه‌گذاری و انتقال دانش فنی ایران، در کشور ما دفتر داشته باشد و از نیروهای ایرانی استفاده کند.

 

وی افزود: در همین حال شرکت‌هایی که در ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند باید بتوانند در کشور ثالث نیز بازاری مخصوص ایران اختصاص دهند. این شرایط در راستای حمایت از کسب و کارهای داخلی صورت گرفته است.

 

واعظی با اشاره به مذاکرات شرکت فرانسوی اورنج با اپراتور همراه اول برای سرمایه‌گذاری در این شرکت گفت: این اپراتور علاقه‌مندی خود را اعلام کرده است و مذاکره با آن همچنان در جریان است که امیدواریم به زودی نتیجه آن اعلام شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :