موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/44324 :کد

0

برنامه‌های مدیریت جامع ۴ تالاب کشور نهایی شد

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۷
تعداد بازدید : ۳۱۶   
 تحلیل ایران -برنامه‌های مدیریت جامع ۴ تالاب کشور نهایی شد

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از نهایی‌ و مصوب شدن برنامه‌های مدیریت جامع ۴ تالاب کشور در آستانه ۱۳ بهمن ۲ فوریه روز جهانی تالاب‌ها خبر داد.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از نهایی‌ و مصوب شدن برنامه‌های مدیریت جامع ۴ تالاب کشور در آستانه ۱۳ بهمن ۲ فوریه روز جهانی تالاب‌ها خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، محسن سلیمانی روزبهانی با اعلام این مطلب افزود:برنامه مدیریت جامع چهار تالاب زریوار، حله بوشهر، چغاخور و مجموعه تالاب‌های بین المللی هامون نهایی شده و برخی از آنها نیز توسط شورای برنامه‌ریزی استان‌ها تصویب و در انتظار ابلاغ استانداران برای اجرا به دستگاه‌های استانی قرار دارند.

 

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به این که فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع هفت سایت تالابی که از سال گذشته آغاز شده در حال نهایی شدن است، گفت : با همکاری و مشارکت جوامع محلی و دستگاه‌های استانی و حمایت و پشتیبانی مجموعه استانداری در استان‌ها، برنامه مدیریت جامع تالاب‌ها در مجموعه نشست‌ها و کارگاه‌های فنی و مشورتی تدوین و پس از کار تخصصی و تبدیل خروجی‌های کارگاه به کتاب برنامه برای تصویب به شورای برنامه‌ریزی استان‌‌ها تقدیم شده است.

 

وی ادامه داد:در حال حاضر برنامه مدیریت چهار سایت تالابی زریوار، حله بوشهر، چغاخور و مجموعه تالاب های بین المللی هامون نهایی شده و از مجموع آنها برنامه مدیریت زریوار و حله در شورای برنامه ریزی استان‌ها نیز مصوب شده است.

 

سلیمانی روزبهانی تصریح کرد : برنامه مدیریت تالاب‌های هامون نیز به استانداری استان سیستان و بلوچستان تقدیم شده که امیدواریم به زودی در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و مصوب شده و برای اجرا به دستگاه‌های استانی ابلاغ شود.

 

وی خاطر نشان کرد : با اجرایی شدن برنامه‌ها در استان‌ها شاهد تغییرات چشم گیر در مدیریت و حفاظت تالاب‌ها خواهیم بود به طوری که تمامی ذی‌نفعان برای حفاظت و احیاء تالاب‌ها کمک خواهند کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :