موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44343 :کد

0

حماس خطاب به بان کی مون : تونل‌های غزه دفاعی است

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۳
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -حماس خطاب به بان کی مون : تونل‌های غزه دفاعی است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به اظهارات دبیر کل سازمان ملل متحد مبنی بر ابراز ترس و نگرانی از تونل های مقاومت، تاکید کرد که تونل های غزه دفاعی است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به اظهارات دبیر کل سازمان ملل متحد مبنی بر ابراز ترس و نگرانی از تونل های مقاومت، تاکید کرد که تونل های غزه دفاعی است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری فلسطین آن لاین، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس در اظهاراتی مطبوعاتی تاکید کرد که تونل های مقاومت دفاعی و برای حمایت از نوار غزه است.

 

وی افزود که اظهارات بان کی مون در این باره نقض قانون بین المللی و جانبداری از رژیم اشغالگر است.

 

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد روز گذشته نسبت به اظهارات برخی رهبران حماس درباره حفر تونل ها ابراز نگرانی کرده و گفته بود که این اظهارات روند توسعه و تلاش های انسانی را با خطر مواجه می سازد.

 

این اظهارات بان کی مون پس از آن بیان شد که اسماعیل هنیه نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز جمعه طی سخنانی در خطبه های نماز جمعه خطاب به خانواده های 7 شهید گردان های القسام که در جریان ترمیم تونل های غزه به شهادت رسیدند، اظهار داشت که آنها با خدای خود عهد شهادت بسته بودند و انگشتان سبابه آنها گواه این واقعیت است..

 

سرتان را بالا بگیرید و به جوانان خود که سعی در حفظ زندگی شما و نابودی دشمنان تان را داشتند، افتخار کنید. وی افزود: جوانانی که شب و روز خود را در تاریکی تونل ها به سر می کنند، دنبال آزادی وطن خود و قدس و قبة الصخره هستند و غزه با دستاوردهای خود عملکردی فراتر از حد انتظار ارائه کرده و با مقاومت خود ضعف هایش را برطرف کرده است.

 

هنیه تصریح کرد 7 شهیدی که اخیرا در راه آماده سازی استحکامات مقاومت جان خود را از دست دادند، مانند دیگر اهالی غزه حجت را بر امت عربی و اسلامی تمام کردند. وی ملت ها را به وحدت و حرکت به سمت فلسطین و قدس دعوت کرد.

 

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس خاطر نشان کرد که مبارزان مقاومت عملیات های متعددی مانند عملیات ناحل عوز و اسارت شائول آرون نظامی صهیونیستی اسیر مقاومت در غزه را از طریق تونل ها اجرا کردند و ضمن درگیری از نزدیک با نظامیان صهیونیستی، به پشت خطوط دشم نفوذ کردند و از همین رو، سخنگوی ارتش صهیونیستی اعلام کرد که «مبارزان مقاومت عملیات خود را انجام داده و به سلامت به پایگاه های خود بازگشتند.»

 

وی از تونل های مقاومت به عنوان سلاح راهبردی آن یاد کرد که عامل هلاکت نظامیان صهیونیستی می شوند و در جریان نبرد العصف الماکول دستاوردهای بزرگی از طریق آنها به دست آمد.

 

هنیه همچنین اعلام کرد که تونل ها نقش معجزه آسایی در آزاد سازی ویتنام داشتند، اما دلاورمردان قسام چندین برابر تونل های ویتنام در غزه تونل ساخته اند تا از فلسطین و ملت آن دفاع کنند و این تونل ها را نقطه آغازی در نبرد آزاد سازی قرار دهند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :