موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/44352 :کد

0

درمان سرطان به کمک طب سنتی و طب مکمل

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -درمان سرطان به کمک طب سنتی و طب مکمل

رئیس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی گفت: طب سنتی در کنار طب مکمل راهی برای درمان بیماران سرطانی است.

رئیس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی گفت: طب سنتی در کنار طب مکمل راهی برای درمان بیماران سرطانی است.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر کیوان مجید زاده اردبیلی رئیس پژوهشکده سرطان سینه در نشست خبری نخستین کنگره ملی طب فراگیر سرطان، گفت: محورهای ما در  کنگره ملی طب فراگیر سرطان،  تغذیه و رژیم درمانی، مکمل رایج جهان، طب تسکینی بیوالکترومگنتیس و اخلاق پزشکی می باشد. 
 
وی با اشاره به اینکه پتانسیل‌های متعددی در کشور وجود دارد، ادامه داد: ما می خواهیم با حضور متخصصان طب مکمل و سنتی یک نوع درمان از سرطان که به کمک و همکاری این دو طب است، معرفی کنیم.
 
دکتر مجیدزاده درخصوص چالش جدی در حوزه سرطان بیان کرد: برخی از متخصصان و مردم آگاهی کاملی به طب سنتی در کنار طب مکمل ندارند و این موضوع باعث می‌شود که متخصصان طب مکمل در حوزه سرطان درمان طب سنتی را در کنار طب مکمل را نپذیرند. بنابراین ما در این کنگره  به صورت علمی با حضور متخصصان طب مکمل و سنتی این موضوع را مورد بحث قرار می‌دهیم و بعد از بررسی های لازم به درستی برای مردم معرفی می‌کنیم، تا قادر باشیم در بهبود بیماری  سرطان گامی برداریم.
 
دکتر حقیقت معاون پژوهشی آموزشی سرطان سینه در خصوص اهمیت کنگره ملی طب فراگیر در سرطان گفت: اگر توجه کنید در دنیا آمار سرطان سالانه در حال افزایش است و بیشترین مرگ و میر در کشورهای پیشرفته مشاهده می شود.
 
وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده در سال های اخیر روند افزایش سرطان در کشورهای توسعه یافته بیشتر است، بیان کرد: ما در جایگاهی قرار گرفتیم که ابتلا به سرطان و احتمال مرگ و میر در حال افزایش است، بنابراین باید راهکارهایی را برای پیشگیری و درمان آن ارائه دهیم تا بتوانیم از این روند افزایشی تا حدی جلوگیری کنیم.
 
دکتر رضازاده متخصص طب سرطان ایران در خصوص اهداف برگزاری کنگره ملی طب فراگیر در سرطان پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی افزود: یکی از اهداف ما، تعریف طب سنتی و مکمل، محدودیت موجود بین این دو طب، جایگاه آن در درمان سرطان، تعریف این دو طب برای خانواده‌های بیماران و همچنین آشنایی پزشکان آنکولوژی با این درمان می‌باشد.
 
دکتر سالار تبار محقق طب مکمل پژوهشکده سرطان و دبیر اجرایی در خصوص برگزاری کنگره خاطرنشان کرد: این کنگره چهاردهم تا شانزدهم بهمن در تالار بیمارستان امام خمینی (ره) با حضور رییس جهاد دانشگاهی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و هفت کمیته علمی از جمله طب ایرانی در سرطان، گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبی در سرطان، مکاتب طبی مکمل رایج جهانی در سرطان، تغذیه و رژیم‌درمانی در سرطان، طب تسکینی در سرطان و اخلاق پزشکی برگزار می‌شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :