موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آلودگی هوا

a/44382 :کد

0

هوای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۶
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -هوای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز یکشنبه اعلام کرد: هوای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم، کلان شهرهای اصفهان و اراک سالم است و شیراز در شرایط پاک قرار دارد.

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز یکشنبه اعلام کرد: هوای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم، کلان شهرهای اصفهان و اراک سالم است و شیراز در شرایط پاک قرار دارد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، تحلیل وضعیت گرد و غبار از ساعت 8 صبح دهم بهمن ماه تا 8 صبح 11 بهمن به دلیل پوشش ابر در حال عبور در بخش های کوهستانی شمال غربی در ابتدای روز، حاشیه دریای خزر و شمال شرقی در بعدازظهر امکان پذیر نبود.


از ساعت 14 روز گذشته گرد و غبار در منطقه مرکزی و غرب ایران پدیدار شد و تا نیمه شب به ویژه در مناطق کوهستانی غرب و کوهپایه های آن و بخش هایی از حاشیه مرزی در شرق محدوده استان خراسان جنوبی افزایش قابل توجه داشته و تا صبح امروز با همان غلظت باقی مانده است.
'مجید آزادی' مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 3 متر بر ثانیه ( 10 کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 10 کیلومتر و رطوبت نسبی 22 درصد است. 


وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران ابری با بیشینه دمای 8 و کمینه منفی 1 درجه سانتیگراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است. 


آزادی گفت: هوای تهران برای 24 ساعت اول کمی ابری درپاره ای نقاط غبار صبحگاهی در ارتفاعات افزایش ابر، 24 ساعت دوم صاف تا کمی ابری درپاره ای نقاط غبارمحلی و 24 ساعت سوم کمی ابری در پاره ای نقاط، غبار صبحگاهی به تدریج افزایش ابر پیش بینی شده است، دمای کنونی تهران 8 درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب شرقی گزارش شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :