موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44414 :کد

0

آل سعود در انتظار پیروزی جمهوری خواهان آمریکاست

  دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۱:۵۴
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -آل سعود در انتظار پیروزی جمهوری خواهان آمریکاست

روزنامه المنار اعلام کرد خاندان سعودی و گروه‌های تروریستی وابسته، برای خروج از تنگناهای کنونی در منطقه، در انتظار پیروزی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

روزنامه المنار اعلام کرد خاندان سعودی و گروه‌های تروریستی وابسته، برای خروج از تنگناهای کنونی در منطقه، در انتظار پیروزی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المنار،این روزنامه فلسطینی به نقل از دیپلمات‌های اروپایی اضافه کرد: آل سعود به هم پیمان‌ها و گروه‌های تروریستی وابسته به خود در سوریه اعلام کرده است تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی جمهوری خواهان به موضعگیری و فعالیت‌های خود به صورت کنونی ادامه دهند.

خاندان حاکم در عربستان ارتباط مستحکمی با حزب جمهوری خواه آمریکا دارد و امیدوار است این حزب پس از پیروزی در انتخابات آینده، جنگی جدیدی را با استفاده از دلارهای نفتی کشورهای عربی خلیج فارس به سوریه تحمیل کند.

این دیپلمات‌ها تاکید کردند که شکست و ناکامی سیاست‌های عربستان، این کشور را مجبور کرده است هم پیمان‌های خود را با وعده توانایی وادار کردن جمهوری خواهان آمریکا به آغاز جنگی همه جانبه علیه سوریه، تروریست‌ها را به پایداری تشویق کند.

عربستان امیدواراست با پیروزی حزب جمهوری خواه آمریکا و تشویق آن‌ها برای جنگ درسوریه، سیاست‌های خود را در منطقه نجات دهد و از فروپاشی همه جانبه حکومت وهابی جلوگیری کند.

کارشناسان، این تلاش آل سعود را نشانه شدت و گستردگی مشکلاتی می دانند که این خاندان درپی ناکامی سیاست‌های خود در عراق، سوریه و یمن و بحران مالی در آن گرفتار شده است.

براساس این گزارش، سیاست‌های مسوولان کنونی عربستان موجب خشم برخی از اعضای خاندان حاکم شده است و سخن از امکان سقوط این خاندان در میان شاهزاده‌ها و فرزندان آن‌ها بالا گرفته است.


منبع: باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :