موضوعات ‌مرتبط: ورزشی مسابقات تنیس

a/44583 :کد

0

جوکوویچ: در فینال به فکر یک رکورد تاریخی بودم

  دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۲۹۶   
 تحلیل ایران -جوکوویچ: در فینال به فکر یک رکورد تاریخی بودم

روز گذشته (یکشنبه) نواک جوکوویچ توانست اندی ماری را در فینال اوپن استرالیا شکست دهد و برای بار یازدهم در مسابقه گرند اسلم قهرمان شود.

روز گذشته (یکشنبه) نواک جوکوویچ توانست اندی ماری را در فینال اوپن استرالیا شکست دهد و برای بار یازدهم در مسابقه گرند اسلم قهرمان شود.

 

به‌ گزارش ‌تحلیل ایران و به نقل از Abc chicago، این ششمین بازی بود که نواک جوکوویچ در مسابقات اوپن استرالیا قهرمان می‌شد.

 

جوکوویچ بعد از این پیروزی گفت: هر مقامی در مسابقات گرند اسلم، مهم به شمار می‌آید. برایم این مقام بسیار مهم بود زیرا می خواستم یک رکورد تاریخی بزنم و قهرمانی‌هایم در مسابقات اوپن استرالیا با «روی امرسون» مساوی شود. افتخار می‌کنم تعداد قهرمانی‌هایم در گرند اسلم با پدیده‌هایی همچون «یورن بورگ» و «راد لاور» یکی شده است و در کنار آنها اسم من دیده می‌شود.

 

نمی‌توانم دروغ بگویم که به این مسائل فکر نکردم. بدون شک این مساله در ذهنم بود. زمانی که به زمین مسابقه آمدم، می دانستم شانس تاریخ ساز شدن را دارم. این برایم یک انگیزه بزرگ بود تا بسیار خوب بازی کنم.

 

جوکوویچ درباره بازی خوبش مقابل دو تنیسور برتر جهان هم اظهار کرد: نمی‌خواهم ذهنم وارد این چارچوب شود زیرا اگر خیلی به این مسائل فکر کنم، زیادی مغرور می شوم و فکر می‌کنم از همه برتر هستم. شخصی که این طور فکر می‌کند، زود نتیجه‌ آن را خواهد دید. نمی‌خواهم این طور شود.

 

او اضافه کرد: تلاش می‌کنم نحوه زندگی و برنامه عادی‌ام را ادامه دهم؛ کاری که تمام این سال‌ها آن را انجام دادم زیرا همین روش به من کمک کرد به اینجا برسم. سال‌های زیادی به تنیس متعهد بودم و سخت تلاش کردم. بسیاری از چیزها را قربانی کردم. تنها بحث تمرین نبوده است. به عنوان یک تنیس باز، مجبور بودم زندگی خاصی داشته باشم. باید زمان، انرژی و فکرم را وقف کنیم تا بتوانیم بهترین بازیکن باشیم.

 

جوکوویچ درباره بازی‌اش با ماری نیز گفت: او مجبورم کرد سخت کار کنم. ر‌قا‌بتی طولانی داشتیم. هر دو در پایان ست دوم و سوم، سخت کار کردیم. به‌ هر‌ حال این چیزی است که در هر مسابقه‌ای انتظار می‌رود. می دانستم در بازی با اندی باید صبور باشم و امتیازها را بسازم. می دانستم باید جنگندگی داشته باشم.

 

جوکوویچ درباره بازی‌های اوپن فرانسه در ماه می نیز گفت: نمی‌توانم به خودم اجازه دهم استراحت کنم و لذت ببرم. استراحتم تنها چند روز خواهد بود. بعد از آن به این فکر خواهم کرد که چگونه می‌توانم به بازی خوبم در این فصل ادامه دهم.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :