موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/44629 :کد

0

لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن اعلام می‌شود

  دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۵
تعداد بازدید : ۳۴۲   
 تحلیل ایران -لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن اعلام می‌شود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم،‌ محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در حاشیه نشستی که در خبرگزاری دانشجویان ایران برگزار شد، گفت: لیست ائتلاف اصول‌گرایان در تهران قرار بود شب گذشته نهایی شود، اما کمی تمدید شد و انشاءالله ظرف امشب و فردا شب نهایی خواهد شد.

 

وی افزود: شانزده بهمن‌ماه آخرین فرصت شورای نگهبان برای تعیین صلاحیت‌هاست و لیست در آن تاریخ به صورت رسمی اعلام خواهد شد، البته قاعدتا پیش از آن اسامی در رسانه‌ها و محافل سیاسی درز خواهد کرد.

 

باهنر گفت: در حال حاضر بحث روی دو سه نفر بیشتر باقی نمانده و تا الان 27 تا 28 نفر از لیست تهران قطعی شده‌اند.

 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره ترکیب لیست ائتلاف خاطرنشان کرد: بیشتر تلاش کردیم لیست از لحاظ مختلف جامعیت داشته باشد، هم تخصص مختلف در بخش اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در لیست وجود داشته باشد و نیروها جامع باشند و هم تلاش شده متوسط سن کاندیداها به سمت جوان‌ترها اصلاح شود. تعداد خانم‌ها هم در لیست نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر خواهد شد.

 

وی با اشاره به وجود گرایش‌های مختلف جریان اصول‌گرا در لیست ائتلاف، یادآور شد: تلاش شده گرایش‌های مختلف در لیست حضور داشته باشند، در این لیست کاندیداهای جبهه پیروان، ایثارگران، روحانیت، خانم‌ها و جبهه پایداری حضور دارند، اما حداقل ده تا 12 نفر از نیروها هم هستند که هیچ وابستگی به جریانات سیاسی درون اصول‌گرایی ندارند.

 

وی خاطرنشان کرد: لیست‌های تهران طی 9 دوره گذشته مجلس، لیست‌های متعددی بود و همچنان این روند ادامه‌دار خواهد بود، حتی لیست‌هایی برای یک منطقه تهران با ائتلاف نمایندگان آن منطقه از تهران ارائه شده که مشکلی هم ندارد، اما لیست‌های جریان‌ساز همواره دو لیست بوده و بقیه لیست‌ها، لیست‌های خرد بوده است. در تهران از 150 نماینده‌ راه‌ یافته طی 9 دوره گذشته به مجلس کمتر از 5 نفر خارج از لیست‌های جریان‌ساز به مجلس رفتند. در این دوره نیز لیست‌های جریان‌ساز کاندیدای خود را به مجلس دهم خواهد فرستاد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :