موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/44634 :کد

0

بوق کشتی‌ها در بزرگترین بندر تجاری ایران طنین انداز شد

  دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۱
تعداد بازدید : ۴۰۷   
 تحلیل ایران -بوق کشتی‌ها در بزرگترین بندر تجاری ایران طنین انداز شد

همزمان با سالگرد بازگشت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و با طنین انداز شدن بوق کشتی‌ها در بندر شهید رجایی، رژه خودرویی و موتوری و تریبون آزاد تلویزیونی به مناسبت آغاز جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب...

همزمان با سالگرد بازگشت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و با طنین انداز شدن بوق کشتی‌ها در بندر شهید رجایی، رژه خودرویی و موتوری و تریبون آزاد تلویزیونی به مناسبت آغاز جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بزرگترین بندر تجاری ایران برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، منطقه خلیج فارس، بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران، با طراحی ویژه برنامه‌های متعدد و متنوع، فرا رسیدن دهه فجر را به جشن نشست. در نخستین برنامه، ساعت 9:33 صبح امروز (دوشنبه، دوازدهم بهمن ماه) بوق کشتی های پهلوگرفته در اسکله های بندر شهید رجایی و همچنین شناورهای حاضر در لنگرگاه بندرعباس به عنوان یادمانی از ساعت ورود بنیانگذار فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) به میهن، طنین انداز شد.

 

در گوشه دیگری از مجموعه بندری شهید رجایی و از مقابل درب ورودی شرقی این بندر، رژه مشترک نیروهای گارد و انتظامات، آتش نشانی، بسیج و حفاظت شرکت‌های فعال در این مجتمع بندری کلید خورد؛ ده‌ها دستگاه خودرو و موتورسیکلت شرکت کننده در این رژه در صفوفی منسجم و با نظم و ترتیبی خاص، مسیرهای تعیین شده در محوطه‌ها و پایانه‌های بندر را پیمودند و با پخش سرودهایی که تداعی کننده روزهای فتح و پیروزی بود، آغاز سی و هشتمین سال از عمر انقلاب را به جشن نشستند.

 

در کران دیگر بندر و بر بستر آرام دریای نیلگون خلیج فارس، سرنشینان کشتی‌های ایرانی و خارجی، شناورهای کوچک و بزرگ از یدک کش گرفته تا نفتکش و شناورهای غول پیکر اقیانوس پیما، رژه نمادین خودرویی و موتوری در بزرگترین بندر تجاری را نظاره گر بودند.

 

از برنامه های جنبی این مراسم، اجرای برنامه تریبون آزاد تلویزیونی با عنوان "گپ دل" در پیشرفته ترین ترمینال کانتینری ایران بود. صنوف مختلف جامعه دریایی و بندری با قرار گرفتن در پشت این تریبون ضمن بیان دیدگاه‌های خود، خواسته‌ها و انتظارات خود را از نامزدهای دوره دهم انتخابات مجلس مطرح کردند.

منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :