موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/44639 :کد

0

لاریجانی: توجه به حقوق رسانه ها در کشور ضروری است

  دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۳۳
تعداد بازدید : ۳۴۲   
 تحلیل ایران -لاریجانی: توجه به حقوق رسانه ها در کشور ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر رسانه ها بتوانند با قدرت در کشور عمل کنند کار مهمی انجام شده است، گفت: توجه به حقوق رسانه و ابعاد آن، امری مهم و لازم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر رسانه ها بتوانند با قدرت در کشور عمل کنند کار مهمی انجام شده است، گفت: توجه به حقوق رسانه و ابعاد آن، امری مهم و لازم است.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی لاریجانی بعد از ظهر امروز در آئین رونمایی از مجموعه کتابهای «حقوق و زندگی» و تجلیل از «دکتر محسن اسماعیلی» که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: ۳۷ سال پیش حادثه بزرگی در ایران رخ داد که یکی از ویژگی های آن توجه به حقوق ملت بود. در حکومت پهلوی حقوق ملت زیر پای حکمرانان از بین می رفت.

 

وی افزود: یکی از مشکلات حکومت شاه این بود که توجه به حقوق ملت نداشت. دو مجلس داشت اما مجالس زمان شاه کارکرد درستی نداشتند و افراد آن را ساواک معرفی می کرد. نمایندگان آن هم وظیفه داشتند آنچه شاه می گفت را به قانون تبدیل کنند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حقوق ملت از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه کرد، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل سقوط شاه همین بود، شاه خود را نماینده ملت نمی دانست و سازمان امنیت در کشور حکومت می کرد که قائل به نوکری مردم نبود، اما امام (ره) این شرایط را وارونه کرد و همیشه می گفت «تابع قانون باشید»، «مجلس در راس امور است».

لاریجانی ادامه داد: همه بخش های کشور از رهبری تا بخش های مختلف با نظر ملت تعیین می شود که این تغییر زیربنایی به شمار می رود.

 

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اینکه امروز مردم خود را با نمایندگان یکسان می بینند، تصریح کرد: این مسئله دستاورد بسیار مهمی است. باید مسائل حقوقی و حقوق ملت به طور کامل برای آنها باز شود چون هرچه مردم به حقوق خود آگاه تر باشند، راحت تر زندگی می کنند. به طور کلی اساس نوشتن قوانین برای آن است که مردم بهتر زندگی کرده و شرایط کشور بهتر شود.

 

لاریجانی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در کشور گفت: اینکه رسانه ها بتوانند با قدرت در کشور عمل کنند کار مهمی است، توجه به حقوق رسانه و ابعاد آن امر مهم و لازمی است که در کتابهای آقای دکتر اسماعیلی هم به آن اشاره شده است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آقای اسماعیلی با حاج آقا مجتبی تهرانی هم مانوس بوده و امروز هم در شورای نگهبان به عنوان حقوقدان به خوبی به مسائل وقوف دارند و در مجلس نیز همکاران ما از ایشان استفاده می کنند که برایشان آرزوی موفقیت داریم.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :