موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44662 :کد

0

کمیته‌های مردمی نقش مهمی در حمایت از مناطق حساس عراق دارند

  دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : ۳۱۴   
 تحلیل ایران -کمیته‌های مردمی نقش مهمی در حمایت از مناطق حساس عراق دارند

رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر نقش اساسی و مهم کمیته های مردمی عراق در حمایت از امنیت کشور، دولت و مسئولان نظام در عراق را قادر به برنامه ریزی برای سرکوب داعش و دیگر تروریست ها دانست.

 

رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر نقش اساسی و مهم کمیته های مردمی عراق در حمایت از امنیت کشور، دولت و مسئولان نظام در عراق را قادر به برنامه ریزی برای سرکوب داعش و دیگر تروریست ها دانست.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، فواد معصوم رئیس جمهوری عراق در گفتگو با شبکه خبری المیادین درباره مساله حضور نیروهای ارتش ترکیه در بخش هایی از خاک عراق اعلام کرد: ما نسبت به حضور نیروهای ترکیه در عراق اعتراض داریم، اما این مقدار از حضور نیروهای ترکیه در عراق به گونه ای نیست که بخواهند در معادلات منطقه ای دگرگونی ایجاد کنند.

 

رئیس جمهوری عراق در ادامه سخنانش با این شبکه خبری درباره مساله تغییر نظام اداره برخی از استان های عراق با هدف تشکیل اقلیم در مناطقی از خاک عراق افزود: تحول از یک استان غیر منظم در یک اقلیم به اعلام تشکیل یک اقلیم مساله‌ای نیست که قانون اساسی عراق با آن مخالفت داشته باشد، از این رو این تحول طبیعی است و قانون اساسی عراق مانع از شکل گیری آن نمی‌شود.

 

فواد معصوم در خصوص خبرهای منتشره مبنی بر تلاش کردهای عراق برای اعلام استقلال اقلیم کردستان عراق هم گفت : هیچ پروژه ای که بخواهد به عنوان یک طرح مورد توافق از سوی کردها تلقی شود، تا به موجب آن استقلال خود را اعلام کنند، وجود ندارد.

 

رئیس جمهوری عراق در بیان اهمیت و نقش کمیته‌های مردمی عراق در کنار ارتش و دیگر نیروهای مسلح حامی این کشور گفت: کمیته‌های مردمی در عراق نقش بسیار مهمی در حمایت از مناطق اساسی عراق از جمله حمایت از بغداد پایتخت عراق دارند.

 

فواد معصوم در این گفت‌وگو درباره توان نظام عراق برای مبارزه با گروه های تروریستی و بخصوص سرکوب داعش و قدرت مسئولان برای برنامه‌ریزی در این رابطه تاکید کرد: وضع ما به گونه‌ای نیست که قادر نباشیم به تنهایی برای خودمان طرح‌ها و برنامه ریزی هایی به منظور مبارزه با داعش داشته باشیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :