موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/44731 :کد

0

قانون حکم می‌کند که نظر شورای نگهبان را بپذیریم

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۷
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -قانون حکم می‌کند که نظر شورای نگهبان را بپذیریم

نماینده مردم ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با بیان اینکه راه قانونی اعتراض به شورای نگهبان مشخص و باز است گفت: قانون حکم می‌کند که نظر شورای نگهبان را بپذیریم.

نماینده مردم ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با بیان اینکه راه قانونی اعتراض به شورای نگهبان مشخص و باز است گفت: قانون حکم می‌کند که نظر شورای نگهبان را بپذیریم.


 

به گزارش تحلیل ایران، الیاس نادران دوشنبه شب در جشن دهه فجر که به همت شورای اصولگرایان استان قم در مسجد چهارمردان برگزار شد گفت: تاثیرات انتخابات خبرگان تا ده‌ها سال بر کشور باقی می‌ماند به همین دلیل دشمن بنا را بر این گذاشته که مهره‌هایش را به مجلس خبرگان رهبری بفرستد تا بر انتخاب رهبر تاثیر بگذارد.


وی افزود: اگر شورای نگهبان حداقل صلاحیت علمی و اخلاقی را در فردی احراز کند او را مورد تایید قرار می‌دهد اما انتخاب اصلح به عهده مردم است.


نماینده مردم ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: کسانی که صلاحیت خودشان توسط شورای نگهبان تایید شده نباید این‌چنین علیه این شورا شمشیر بکشند و آن‌ها را در مورد تایید صلاحیت‌ها تخطئه کنند.


وی با بیان اینکه راه قانونی اعتراض به شورای نگهبان مشخص و باز است گفت: قانون حکم می‌کند که نظر شورای نگهبان را بپذیریم و امام خمینی (ره) نیز فرموده بودند هرکس قانون را قبول نداشته باشد دیکتاتور است، بنا‌بر‌این در صورت داشتن اعتراض به نظر این شورا باید از مسیر قانونی اقدام شود چون نپذیرفتن نظر شورای نگهبان به معنای دیکتاتوری است.


نادران تاکید کرد: اینکه به دلیل تایید صلاحیت نشدن افراد دلخواه‌مان فقهایی را زیر سئوال ببریم که مورد تایید امام و رهبر هستند چه معنایی دارد؟


نماینده مردم ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که ماجرای مک فارلین را درست کردند، کسانی که با سیاست‌های غلطشان در دوران جنگ، جام زهر را به امام نوشاندند و کسانی که با عملکرد اشتباه اقتصادی‌شان در دهه 70 کشور را میلیاردها دلار به اروپا بدهکار کردند و هرگز بابت این کارها از مردم عذرخواهی نکردند امروز می‌گویند شورای نگهبان باید از مردم عذرخواهی کنند.


وی با بیان اینکه کسانی که فتنه 88 را مدیریت کردند باید از مردم عذرخواهی کنند نه شورای نگهبان، فتنه‌ای که برای خبرگان طراحی شده پیچیده‌تر از تمام فتنه‌های دوران انقلاب است.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان را مورد توجه قرار داد و گفت: تنها ملاک ما برای قرار دادن افراد در لیست‌مان این است که ببینیم آیا او در طول انقلاب پشت سر رهبر معظم ایستاده بود یا رو‌به‌روی ایشان؟

وی اضافه کرد: اگر ما به دنبال تایید لیست‌هایمان توسط جامعتین هستیم به این خاطر است که حجت شرعی داشته باشیم.


نادران با بیان اینکه امنیت کشور به‌رغم دشمنی‌ها به برکت وجود مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: فرزندان همین رهبر بودند که پوزه آمریکایی‌ها را در خلیج فارس به خاک مالیدند و فیلم گریه و وحشت‌شان را پخش نکردند.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه همت امام حسین(ع) در روز عاشورا نجات دادن لشکر یزید از جهنم بود گفت: حالا که رأفت امام حسین (ع) در مقام معظم رهبری تجلی پیدا کرد و ایشان به جای اعدام و به جهنم فرستادن سران فتنه دستی به سرشان کشید تا به جبهه انقلاب برگردند چه کسی بدهکار است؟


وی با اشاره به قراردادهای جدید نفتی اظهار کرد: برای بستن قراردادهای جدید دو گونه نگاه می‌توانیم داشته باشیم. یکی اینکه قراردادها در راستای تامین منافع ملی باشند و دیگری اینکه قراردادها را به گونه‌ای ببندیم که مایه جذب شرکت‌های خارجی شوند.


نادران افزود: دولت برای نگاه دوم این‌گونه دلیل می‌آورد که رقبای نفتی ما در منطقه به شرکت‌های خارجی امتیاز می‌دهند و اگر ما این کار را نکنیم در جذب آن شرکت‌ها ناتوان می‌شویم اما ما می‌گوییم مگر تا چه حد می‌توان به کشورهای دیگر امتیاز داد؟


وی با ابراز نگرانی از افزایش خام‌فروشی تصریح کرد: افزایش خام‌فروشی و از دست دادن منابعی که می‌توانند ده‌ها برابر برایمان سودآوری داشته باشند برخلاف اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های برنامه ششم توسعه است.


نماینده مردم ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید در این قراردادها، مالکیت منابع نفتی ولو به شکل مشارکتی به شرکت‌های خارجی داده شود چون این کار برخلاف شرع و قانون اساسی است.


وی افزود: نباید این قراردادهای 30 ساله که قابلیت تمدید تا 50 سال را نیز دارند مالکیت نفت را از شرکت ملی نفت به شرکت‌های به ظاهر خصوصی خارجی انتقال دهند چون اگر چنین شود دیگر در صورت تغییر دولت نیز قابل تغییر نیست به همین دلیل این سخن که آثار این قراردادها مخرب‌تر از برجام است سخن گزافی نیست.


نادران با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به فرانسه گفت: بیشتر توافقات صورت گرفته در این سفر به شکل تفاهم‌نامه‌ هستند تا بعدها زمینه‌ساز بستن قرارداد اصلی شوند.


وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌های دولت باید درست و صادقانه باشند گفت: دولت در روز لغو تحریم‌ها اعلام کرد 1هزار ال سی باز شدند در حالی که ال سی‌ها هنگام لغو تحریم سوئیفت امکان باز شدن دارند.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از دعوت چندین وزیر به مجلس خبر داد و گفت: وزرایی که در بستن قراردادهای جدید نقش داشتند فردا برای ارائه توضیحات به مجلس خواهند آمد.


وی با اشاره به اینکه کشور فرانسه همواره از تحریم ایران استقبال می‌کرد، گفت: در زمان تحریم، آلمان برای دور زدن تحریم‌ها و ادامه روابط اقتصادی با ما، شرکت‌های صوری و کاغذی ایجاد کرد اما فرانسه حتی در زمان لغو برخی از تحریم‌ها در توافق ژنو حاضر به معامله با ما نبود.

نادران تاکید کرد: با پرداخت هزینه سنگین هسته‌ای و لغو تحریم‌ها از دولت انتظار داریم در زندگی مردم گشایش ایجاد کند.


وی با بیان اینکه دولت، بودجه سال آینده را خوب تنظیم نکرده است گفت: اکنون که در فصل زمستان به سر می‌بریم و قاعدتا نفت باید در بالاترین قیمت خودش باشد، بشکه‌ای 20 دلار به فروش می‌رسد آن وقت دولت بر چه اساسی مبنای بودجه را نفت 40 دلاری قرار داده است؟


نماینده مردم ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم ساخت پژوهشگاه‌های حوزوی که سبب تقویت ایمان مردم می‌شود و هم ساخت سینما برای فیلم دیدن هر دو کار فرهنگی نام‌گذاری می‌شوند اما رویکرد دولت به سمت توزیع اعتبارات فرهنگی به بخش‌های غیر دینی است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :