موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/44747 :کد

0

قدرت نظامی ایران سرآمد کشورهای جهان است

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۰
تعداد بازدید : ۴۱۰   
 تحلیل ایران -قدرت نظامی ایران سرآمد کشورهای جهان است

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قدرت نظامی و تجربه ایران اسلامی سرآمد کشورهای جهان است.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قدرت نظامی و تجربه ایران اسلامی سرآمد کشورهای جهان است.


 

به گزارش تحلیل ایران، سردار علی شادمانی شامگاه دوشنبه در جشن بزرگ دهه فجر انقلاب اسلامی در دفتر نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: در سیر تحولات کشورها برخی مقاطع به وجود می‌آید که در تاریخ کشور، منطقه و حتی جهان و البته زندگی مردم تأثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نیز یکی از وقایع بزرگ تاریخ بشری است، افزود: حقیقتا این انقلاب یک پدیده و تحول کم‌نظیر است که خداوند توفیق درک آن را به ما عنایت فرموده است.


معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه همه اقشار جامعه در به ثمر نشستن این انقلاب سهم دارند، تصریح کرد: اگر ارتش پشتیبانی و حمایت خود را از حکومت طاغوت قطع نمی‌کرد و به ملت نمی‌پیوست، پیروزی انقلاب دشوارتر شده و مردم باید هزینه بیشتری را متقبل می‌شدند.


وی در ادامه به تحولات تاریخی جهان اشاره کرد و ادامه داد: پس از جنگ جهانی اول، دنیا بین چهار قدرت آمریکا، انگلیس، فرانسه و تا حدودی آلمان تقسیم شد و زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داد.

شادمانی با بیان اینکه در جنگ جهانی دوم نیز آمریکا و شوروی پیروز جنگ شده و دو قدرت جهانی شدند، خاطرنشان کرد: پس از این جنگ دنیا به دو قطب شرق و غرب تقسیم شد و تحولات در سایه آرمان‎ها، ایدئولوژی‌ها و استراتژی‌های این دولت رخ داد.


وی با بیان اینکه پس از ساقط شدن اتحاد جماهیر شوروی یک کشور داعیه‌دار رهبری جهان شد، گفت: غرب که یگانه قدرت دنیا ذیل عنوان نظم نوین جهانی شده بود طولی نکشید توسط یک انقلاب به چالش کشیده شد.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی جایگزین شوروی نشد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی و انقلاب بزرگ آن با قوت بیشتری نسبت به شوروی، به نام اسلام، آرمان‌های لیبرالی غرب را به جد به چالش کشید.


وی با بیان اینکه استعمار نو به دلیل طمع‌ورزی و قدرتی که داشت تلاش کرد که رهبری جهان را تسخیر کند، افزود: در این هنگام در مقابل شعار و ادعای آمریکا برای رهبری جهان، یک انقلاب اسلامی با شعار اینکه این انقلاب سرآغاز یک حکومت جهانی است، ایجاد شد.

شادمانی با بیان اینکه در این برهه از تاریخی رهبر انقلاب اسلامی از مردم و مسئولان می‌پرسند که چه نقشی در این حکومت جهانی دارند زیرا قائل به نقش مشارکتی آنها هستند، تصریح کرد: این نکته که «در کجای دنیا ایستاده‌ایم و در کجا می‌توانیم باشیم»؛ بخشی از ضروریات مسئولان و مردم است.


وی ادامه داد: رفع دغدغه گران شدن قیمت مایحتاج مردم، بالا رفتن قیمت مسکن و در مجموع سخت شدن زندگی مهم است اما دغدغه اصلی یک ملت اسلامی به حساب نمی‌آید، ادامه داد: پیامبر اسلام و ائمه(ع) بهترین الگوهای ما هستند تا وظیفه حساس خود را در این برهه تاریخی بدانیم، آیا می‌خواهیم کشوری وابسته باشیم و یا به قدرتی جهانی تبدیل شویم؟!

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه یکی از خصوصیات دنیای سیاسی امروز تغییر دکترین‌ها در سطح جهان است، خاطرنشان کرد: نظم نوین جهانی به عنوان یک دکترین در حال حرکت است که ناکامی‌هایی نیز داشته است.


وی با بیان اینکه باید نقش ما در این حوزه مشخص شود، گفت: آمریکا مدیریت حقوق بشر را به عربستان واگذار می‌کند، کشوری که از حقوق بشری چیزی در چنته ندارد اما ایران اسلامی که داعیه اسلامی کردن جهان را دارد محکوم به نقض حقوق بشر شده و با انواع تحریم‌ها و تردیدها مواجه شده و هزینه بسیاری نیز متحمل می‌شود!

شادمانی با بیان اینکه ایران اسلامی به خاطر دشمنی استکبار، به عنوان حامی تروریسم و عربستان و رژیم صهیونیستی به عنوان مبارز علیه تروریسم شناخته می‌شوند، اظهار کرد: غرب و آمریکا هرچه که نفعش ایجاب کند، بیانیه صادر کرده و اعمال قدرت می‌کند به طوری که مسائل را وارونه نشان داده و به تحقیر ملت‌ها روی می‌آورد.


وی افزود: رهبر آمریکا که برای کشته شدن چند دانش‌آموز گریه می‌کرد فراموش کرده که زنان و کودکان در غزه، ایران و... چطور به خاک و خون کشیده شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نظم نوین آمریکایی به معنای امپراتوری بزرگی است که در رأس آن امریکا و پس از آن قدرت‌های اروپایی و... قرار دارند، تصریح کرد: نظم نوین آمریکایی به معنای پذیرش سلطه غرب است، این یعنی آزادی‌خواهان در هیچ کجای دنیا اجازه نفس کشیدن ندارند.


وی با بیان اینکه این بدان معناست که مسئله فلسطین به قیمت فروختن فلسطینیان تبدیل شود، ادامه داد: این نظم یعنی تلاش برای گسترش ابعاد قدرت نظامی، سیاسی، فرهنگی که به معنای اسلام‌زدایی و اعمال سیاست‌های آمریکایی بر دنیا است.

شادمانی با تأکید بر اینکه داعیه‌داران رهبری جهان از یک آرایش خاصی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: اردوگاه سلطه‌گرایان در وهله اول آ‌مریکا و وهابیت بوده و در وهله دوم دولت‌های عضو اتحادیه اروپاست، در حلقه سوم دولت‌های وابسته‌ای چون ژاپن و روسیه و در حلقه چهارم دولت‌های وابسته در منطقه و خارج از آن هستند.


وی با بیان اینکه در برابر این اردوگاه سلطه‌جویان، اردوگاه سلطه‌ستیزان واقع شده است، گفت: افرادی که در این اردوگاه قرار گرفتند، متدین، امانت‌جو، مردمدار و خداپرست هستند که اعتقادات دینی محکمی داشته و از ظلم و فساد بیزار هستند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح کشور اظهار کرد: این افراد استکبارستیز بوده و برای مقابله با استکبار اراده پولادین دارند که حلقه اول این سلطه‌ستیزان ملت ایران هستند که هم جنبش علیه سلطه را به نام انقلاب اسلامی آغاز کرد و هم از جنبش‌های جهانی حمایت کرد به طوری که در جایگاه رهبری این جنبش‌ها قرار گرفته است.


وی با بیان اینکه حلقه بعدی سلطه‌ستیزان شیعیان جهان هستند، افزود: حلقه سوم مسلمین عالم هستند به عبارت دیگر یک‌میلیارد مسلمانی که 70 درصد انرژی در دست آنان است و از نظر ژئوپولتیکی بسیار قوی و غنی هستند.

شادمانی با اشاره به اینکه حلقه چهارم سلطه‌ستیزان محرومان هستند، تصریح کرد: افرادی که تا بن دندان ظلم و تبعات آن را چشیدند و از سلطه‌گیری بیزازند، آماده هستند تا مبارزه علیه سلطه‌گران را آغاز کنند.

وی با تأکید بر اینکه نشانه‌هایی را مقام معظم رهبری از تغییر هندسه جهانی بیان می‌کنند، ادامه داد: قدرت آمریکا در مقایسه با سایر قدرت‌ها چونچین، روسیه، قدرت‌های اروپایی در حال کاهش است، یعنی داعیه‌داران حکومت جهانی در حال از دست دادن قدرت‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هستند و ملتش به سمت دین‌مداری حرکت می‌کنند.


معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه ملت‌ها ترس قبلی را از آن‌ها ندارند، خاطرنشان کرد: در شکست‌های پیاپی داعیه‌داران رهبری جهان در منطقه ابهت آنان لکه‌دار شده است و ملت‌های فلسطین، لبنان، عراق، سوریه، افغانستان و ایران از آن‌ها نمی‌هراسند.

وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری، جهان امروز در یک پیچ تاریخی قرار گرفته است، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که دوران جدیدی در عالم در حال آغاز است که نشانه‌های آن توجه به خداوند متعال، استمداد بر قدرت لایزال الهی و تکیه بر وحی است به طوری که بشر از مکتب‌های مادی عبور کرده است.


شادمانی اظهار کرد: دیده‌بان انقلاب اسلامی می‌فرمایند «امروزه بیشترین توجه به جاذبه‌های اسلام، قرآن و انقلاب اسلامی است که پدیده بسیار پرمعنا و مبارک است و پایه‌های فکری، نظامی، سیاسی و فرهنگی غرب به جد دچار چالش است».

وی با تأکید بر اینکه تجربه و قدرت نظامی ایران اسلامی را هیچ کشوری در حال حاضر ندارد، افزود: این مسئله یک ادعا نیست بلکه یک واقعیت است به طوری که بیش از 10 سال است که دشمن با تمام توان ما را تهدید می‌کند اما جسارتی برای عملیاتی کردن آن ندارد.


معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز امنیت منطقه را ایران تأمین کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر همه تسهیلات غرب در اختیار تروریست‌ها، دوستداران غرب، رژیم صهیونیستی، آمریکا و اتحادیه اروپا است.

وی ادامه داد: دشمنان در برابر قدرت نظامی و تجربه و توکل ایران اسلامی متوقف و تسلیم شدند، به طوری که امریکایی‌ها به شدت به دنبال تعقیب نیروهای مسلح هستند تا تجارب و داشته‌های آنان را رصد کرده و از آن استفاده کنند.


شادمانی خاطرنشان کرد: قدرت نظامی و رهبری عالیقدر که به عنوان یک مرجع تقلید در رأس این نظام نشستند، همه را غافلگیر کرده است.

وی گفت: قدرت رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی به مقیاس خون شهیدان، اراده، عمق فکر و اندیشه، جوانمردی و روحیه انقلابی است که ایران را تسلیم‌ناپذیر کرده است.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مقام معظم رهبری حق دارند به مسئولان تذکر بدهند که نقش جمهوری اسلامی در این مسیر عقب‌ماندگی، وابستگی، التماس نیست، اظهار کرد: او که رهبر این انقلاب است به دلیل تجربه و قدرت عالی که ملت دارند این انقلاب و نظام را در جایگاه واقعی خود قرار می‌دهند تا در این مسیر جهانی شدن حکومت عقب نمانده و ضرر نکنیم.


وی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم انقلاب نباید جایگاه جمهوری اسلامی را گم کرد، افزود: نباید تصور کرد که با تدبیر و یا هر چیز دیگر دشمن به طرف ما جلب شود زیرا دشمن بر سر دشمنی خود با نظام ایستاده است و ملت ایران به خاطر تسلیم نشدن در مقابل سلطه نظام بین‌المللی در معرض این فشارها قرار گرفته است.

شادمانی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی‌ها همچنان بیش از گذشته باید ادامه یابد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در مسیری است که به قدرت جهانی تبدیل شود و در حال طلوع است و هنوز به طور کامل به بار ننشسته است.


وی با اشاره به اینکه آرزوها، آرمان‌ها و مطالبات جهانی ما باقی است، ادامه داد: دوستان ما در سایر نقاط جهان تحت سلطه و بدترین رفتار غربی‌ها و صهیونیست هستند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند ایران اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد که به دلیل بیداری اسلامی است، خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که انقلاب اسلامی موجب بیداری اسلامی ملت‌ها شده است و همگی به خوبی می‌فهمند که جهان الگوی خود را از انقلاب اسلامی می‌گیرد.


وی با بیان اینکه غرب هر چه در توان داشت برای مقابله با ایرانی اسلامی به کار بست، گفت: در برابر نازا بودن غرب، جمهوری اسلامی دارای زایش‌های فکری است به طوری که برای مسائل روحی جهان حرف، اندیشه، تدبیر و کلام دارد.

شادمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی برای مسائل اجتماعی و حکومتی دارای ایده است، اظهار کرد: برای برپایی حکومت مردمسالاری، جمهوری اسلامی داعیه‌دار است زیرا ده‌ها انتخابات برگزار کردیم.


وی با بیان اینکه دین عالی‌ترین قانون و شریعت است و ما آن را داریم، افزود: برای حقوق بشر، مبارزه با استکبار بهترین ایدئولوژی‌ها، آرمان‌ها و شمشیر‎ها به نام جهاد را داریم.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه برای مبارزه با تروریسم حرف داریم، تصریح کرد: بیرق اسلام، ولی فقیه، کلام نورای امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مد‌‌‌ظله‌العالی) از آن ما است.

وی با اشاره به اینکه روحیه سرسختی، مقاومت در اختیار ما بوده و در آزمون‌ها پخته شده‌ایم، ادامه داد: این سرسختی و مقاومت را به فرزندانمان منتقل خواهیم کرد و از ظرفیت‌های خود در داخل و خارج از کشور به نفع اسلام استفاده خواهیم کرد.


شادمانی با بیان اینکه آنچه ملت را به انحراف می‌برد، درک غلط است، خاطرنشان کرد: توابین بیش‌تر از کربلا شهید دادند اما نامی از آنان نیست زیرا دیر تصمیم گرفتند.

وی با بیان اینکه دیده‌بان بزرگ و با بصیرت انقلاب اسلامی خطاب به مردم و مسئولان وظایفی را برشمردند، گفت: نخبگان به ویژه در کلاس‌های درس مسائل و راهکاری مناسب را ارائه دهند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :