موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/44748 :کد

0

لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن اعلام می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۰
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن اعلام می‌شود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: لیست رسمی ائتلاف اصول‌گرایان ۱۶ بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در حاشیه نشستی که در خبرگزاری دانشجویان ایران برگزار شد، گفت: لیست ائتلاف اصول‌گرایان در تهران قرار بود شب گذشته نهایی شود، اما کمی تمدید شد و انشاءالله ظرف امشب و فردا شب نهایی خواهد شد.

 

وی افزود: شانزده بهمن‌ماه آخرین فرصت شورای نگهبان برای تعیین صلاحیت‌هاست و لیست در آن تاریخ به صورت رسمی اعلام خواهد شد، البته قاعدتا پیش از آن اسامی در رسانه‌ها و محافل سیاسی درز خواهد کرد.

 

باهنر گفت: در حال حاضر بحث روی دو سه نفر بیشتر باقی نمانده و تا الان 27 تا 28 نفر از لیست تهران قطعی شده‌اند.

 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره ترکیب لیست ائتلاف خاطرنشان کرد: بیشتر تلاش کردیم لیست از لحاظ مختلف جامعیت داشته باشد، هم تخصص مختلف در بخش اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در لیست وجود داشته باشد و نیروها جامع باشند و هم تلاش شده متوسط سن کاندیداها به سمت جوان‌ترها اصلاح شود. تعداد خانم‌ها هم در لیست نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر خواهد شد.

 

وی با اشاره به وجود گرایش‌های مختلف جریان اصول‌گرا در لیست ائتلاف، یادآور شد: تلاش شده گرایش‌های مختلف در لیست حضور داشته باشند، در این لیست کاندیداهای جبهه پیروان، ایثارگران، روحانیت، خانم‌ها و جبهه پایداری حضور دارند، اما حداقل ده تا 12 نفر از نیروها هم هستند که هیچ وابستگی به جریانات سیاسی درون اصول‌گرایی ندارند.

 

وی خاطرنشان کرد: لیست‌های تهران طی 9 دوره گذشته مجلس، لیست‌های متعددی بود و همچنان این روند ادامه‌دار خواهد بود، حتی لیست‌هایی برای یک منطقه تهران با ائتلاف نمایندگان آن منطقه از تهران ارائه شده که مشکلی هم ندارد، اما لیست‌های جریان‌ساز همواره دو لیست بوده و بقیه لیست‌ها، لیست‌های خرد بوده است. در تهران از 150 نماینده‌ راه‌ یافته طی 9 دوره گذشته به مجلس کمتر از 5 نفر خارج از لیست‌های جریان‌ساز به مجلس رفتند. در این دوره نیز لیست‌های جریان‌ساز کاندیدای خود را به مجلس دهم خواهد فرستاد.

 

نایب رئیس مجلس در واکنش به سخنان امروز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ردصلاحیت سیدحسن خمینی، گفت: شاید برخی توقع دارند از رانت‌های ویژه استفاده کنند. حضرت امام هم همواره بر این نوع توقعات خط بطلان کشیدند. بارها و بارها این اتفاق در طول دوران حیات ایشان تکرار شد. جمله مشهور ایشان در تاریخ ثبت شده که گفتند "من هم در برابر قانون برابر هستم."

 

باهنر بیت امام را برای نظام معتبر دانست و افزود:‌ خانواده امام برای کشور و نظام محترم هستند و باید به قوانین پایدار بود. اگر قرار به امتحان بود، خوب بود ایشان هم در امتحان شرکت می‌کردند.


این نماینده مجلس تصریح کرد: اینکه بیان می‌شود سیدحسن خمینی برای امتحان دعوت نشد، یک شوخی است. یک امتحان دادن شان انسان را کم نمی‌کند، بلکه افزایش می‌دهد.

نایب رئیس مجلس نسبت به طی شدن مسیر قانونی تجدیدنظر در تایید صلاحیت‌ها ابراز امیدواری کرد.

 

این عضو ائتلاف اصول‌گرایان از اعلام لیست نهایی ائتلاف در تاریخ‌های 16 یا 17 بهمن‌ماه خبر داد و گفت: به دلیل انتظار برای اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره رد یا تایید صلاحیت‌ها لیست انتخاباتی اصولگرایان که ظرف امشب یا فردا نهایی خواهد شد 16 یا 17 بهمن‌ماه منتشر می‌شود.

وی ادامه داد:‌ ائتلاف اصول‌گرایان در این دوره در جمع کردن جریان‌های مختلف اصولگرایی موفق‌تر از گذشته بودند، این ائتلاف با محوریت جامع روحانیت مبارز و شخصیت‌هایی چون آیات موحدی‌کرمانی، یزدی و مصباح شکل گرفت، اما در جلسه دیشب نیز لیست نهایی مشخص نشد.

 

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حضور مطهری در لیست ائتلاف اصولگرایان، گفت: آقای مطهری و جریان‌های سیاسی برای قرار گرفتن در لیست‌های انتخاباتی مختار هستند.

 

نایب رئیس مجلس در ارزیابی‌ از عملکرد اصولگرایان در مجلس نهم، گفت:‌ مجالس را به این صورت نمی‌توان مورد ارزیابی قرار داد. اینکه مجلس نهم توانسته مشکلات مملکت را حل کند یا این مشکلات را افزایش داده، حل مشکلات کشور بستگی به همراهی همه قوا دارد. گاهی کارشکنی یک قوه مانع پیشرفت کارها می‌شود.

 

وی تاکید کرد:‌ پس رفت یا پیشرفت کشور مربوط به مجموعه قوا می‌شود، به دلیل فقدان حزب جامع در کشور، مجالس به دولت‌ها نوعا از یک جریان سیاسی تشکیل نمی‌شوند. مجلس نهم با دولت یازدهم بالاترین همکاری را داشته است. بالاترین معدل این رای به کابینه دولت نیز در مجلس نهم داده شد و وزیر امور اقتصادی ودارایی دولت یازدهم بالاترین رای در 9 مجلس گذشته را کسب کرده که از این جهت رکورددار کل وزرای دولت در تاریخ ایران است.

 

باهنر با اشاره به تجلیل نیروهای سپاه پاسداران توسط مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی، گفت: این تجلیل نشان دهنده‌ قدرت امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای کشور است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی، گفت: ناموفقیت‌هایی هم در حوزه اقتصادی داشتیم که خانواده‌ها و تولید را درگیر کرده و امیدوارم دولت از شرایط پسابرجام استفاده کرده و مردم را به آینده امیدوارتر کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :