موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/44754 :کد

0

توافق کردهای عراق با دولت مرکزی برای اجرای اصلاحات اقتصادی

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۹
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -توافق کردهای عراق با دولت مرکزی برای اجرای اصلاحات اقتصادی

نمایندگان اقلیم کردستان عراق با دولت مرکزی توافق کردند تا در راستای مقابله با بحران در اجرای اصلاحات اقتصادی با یکدیگر همکاری کنند.

 

نمایندگان اقلیم کردستان عراق با دولت مرکزی توافق کردند تا در راستای مقابله با بحران در اجرای اصلاحات اقتصادی با یکدیگر همکاری کنند.
 

به گزارش تحلیل ایران،  یک هیئت از اقلیم کردستان عراق، که در حال حاضر با مشکل تأمین نقدینگی روبرو است، با دولت مرکزی این کشور توافق کردند تا اصلاحات اقتصادی در این کشور را اجرایی کنند.این تصمیم در راستای مقابله با بحران اقتصادی کنونی در عراق است که هم دولت مرکزی و هم اقلیم کردستان این کشور را با آن روبرو هستند، گرفته شد.

هم اقلیم کردستان و هم دولت مرکزی عراق به شدت در زمینه تأمین نیازهای مالی خود به درآمدهای نفتی وابسته هستند که سقوط شدید قیمت نفت در بازار جهانی طی سال گذشته میلادی دو طرف را به شدت در مضیقه قرار داده است.از سوی دیگر روابط دوطرف طی سالهای اخیر به دلیل اختلافات موجود بر سر تقسیم درآمدهای نفتی، بودجه و همچنین حق صادرات نفت به سردی گراییده است.

در این سفر هیئت کردستان عراق با ریاست نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، نیچروان بارزانی، با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، و برخی مقامات ارشد این کشور دیدار کردند.طی هفته های گذشته اقلیم کردستان عراق نسبت به احتمال فروپاشی اقتصادی این منطقه هشدار داده است.

هم اقلیم کردستان و هم دولت مرکزی عراق در شرایط کنونی با بحران هزینه‌های بالای مبارزه با داعش نیز روبرو هستند که تبعات ناشی از کاهش درآمدهای نفتی را برای دو طرف دو چندان کرده است.
منبع: فارس

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :