موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44862 :کد

0

بلژیک بخشی از مهاجران عراقی را بازگرداند

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -بلژیک بخشی از مهاجران عراقی را بازگرداند

بلژیک با بازگرداندن بخشی از مهاجران عراقی به بغداد، به نخستین کشور اروپایی تبدیل شد که مهاجران و آوارگان را به کشورشان بازمی گرداند.

بلژیک با بازگرداندن بخشی از مهاجران عراقی به بغداد، به نخستین کشور اروپایی تبدیل شد که مهاجران و آوارگان را به کشورشان بازمی گرداند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه فرانسوی «لو پاریزین» نوشت، بلژیک دیروز با پرواز چارتر ساعت 6 و 30 دقیقه (9 به وقت تهران)، حدود یکصد عراقی داوطلب را با پرداخت 250 یورو به هر کدام و وعده یافتن کار در عراق تا یک سال آینده، به بغداد بازگرداند.


«تئو فرانکن» وزیر مهاجرت بلژیک که اقدام کشورش در قبال پناهجویان عراقی را «اخراج» آنان نمی داند، در اظهاراتی عنوان کرد: این افراد فکر می کردند که سه هزار یورو دریافت می کنند و خانواده هایشان نیز به سرعت به آنها می پیوندند اما تنها چیزی که دریافت می کنند یک تخت در اردوگاه است. این چیزی نیست که قاچاقچیان انسان به آنها وعده می دهند.


وی پیشتر اعلام کرده بود که شمار پناهجویان عراقی در بلژیک در سه ماه گذشته 85 درصد کاهش یافته است. همچنین گروه هایی در شبکه اجتماعی «فیسبوک» تشکیل شده است که جوانان عراقی را از مهاجرت به بلژیک منصرف کند.


جنگ و ناآرامی های خاورمیانه و شمال آفریقا که با حمایت و مداخله نظامی آمریکا و برخی کشورهای غربی و عربی در منطقه به راه افتاده است، به افزایش شمار آوارگان و پناهجویان جنگی منجر شده و این امر اروپا را با بزرگترین بحران مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم رو به رو کرده است.


پیشتر «ناتاشا برتو» سخنگوی کمیسیون اروپا اعلام کرده بود، نزدیک به 60 درصد از مهاجرانی که در ماه دسامبر گذشته (آذر/ دی) وارد اروپا شده اند، نمی توانند از حق پناهندگی برخوردار شوند.


«پایوی نرگ» (Païvi Nerg) وزیر کشور فنلاند اعلام کرده است که دو سوم از 32 هزار مورد درخواست پناهندگی ثبت شده در این کشور طی سال 2015 میلادی را رد و20 هزار پناهجو را اخراج می کند.
«یوهانا میکل لایتنر» وزیر کشور محافظه کار اتریش نیز روز شنبه با انتشار بیانیه ای، طرح کشورش را برای اخراج 50 هزار پناهجو اعلام کرد.


دولت سوئد نیز هفته گذشته اعلام کرد که خود را برای بازگرداندن 80 هزار پناهجویی آماده می کند که تقاضای پناهندگی شان رد شده است.

 منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :