موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/44881 :کد

0

انتقاد رسایی به ابوترابی‌فرد

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۴
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -انتقاد رسایی به ابوترابی‌فرد

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از این که صلاحیت شورای نگهبان روز گذشته زیر سوال رفته است، گفت: چرا امروز کسی که صبح رییس جلسه بود حتی کلمه‌ای در این مورد صحبت نکرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از این که صلاحیت شورای نگهبان روز گذشته زیر سوال رفته است، گفت: چرا امروز کسی که صبح رییس جلسه بود حتی کلمه‌ای در این مورد صحبت نکرد.


به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام حمید رسایی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: امروز چند مصوبه در مورد ایرادات شورای نگهبان داشتیم ایراداتی که شورای نگهبان گرفته برای این است که ما نظر شورای نگهبان را جلب کنیم.

 

وی افزود: سوالم این است که وقتی در تریبون‌های رسمی کشور روز گذشته صلاحیت شورای نگهبان زیر سوال رفته چرا امروز کسی که صبح رییس جلسه بود حتی یک کلمه در مورد این موضوع صحبت نکرد؟ با این که این جملات حضرت امام (ره) است که توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است و همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم وارد می شود و در آخر آن رژیم را ساقط می‌کند.

 

این نماینده اصول‌گرای مجلس ادامه داد: امام (ره) فرمودند هیچ کس حق ندارد راجع به شورای نگهبان و رأی آن یک کلمه بگوید، این که بگوید شورای نگهبان کذا است، این مفسد است و یک همچون آدمی باید تحت تعقیب مفسد فی الارض قرار گیرد.

 

رسایی همچنین بیان کرد: این جملات که می‌خوانم مربوط به حاج احمد آقا خمینی است که فرمودند؛ ما منصوبین به حضرت امام (ره) باید توجه داشته باشیم که فقط به علت نزدیکی به ایشان است که با ما مصاحبه می شود یا به ما احترام می‌شود، توجه کنیم اگر امام(ره) نبودند هرگز کسی ما را به این صورت نمی شناخت تا با ما مصاحبه کند؛ پس من من نکنیم که ما هیچیم. باید توجه کنیم تا از انتصاب ما به امام (ره) سوء استفاده نشود.

 

لاریجانی که اداره جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر رسایی اظهار کرد: تذکرتان به رییس جلسه چیست؟

 

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: آقای هاشمی رفسنجانی با صحبت‌های دیروزش التزام عملی به قانون اساسی و ولایت فقیه ندارد قطعا باید در مورد این موضوع فکر شود.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :