موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44902 :کد

0

مرکل:لغوتحریم‌ علیه روسیه منوط به اجرای توافق مینسک است

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۵
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -مرکل:لغوتحریم‌ علیه روسیه منوط به اجرای توافق مینسک است

صدر اعظم آلمان در دیدار با رئیس جمهور اوکراین در برلین لغو تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل بحران اوکراین را همچنان به اجرای توافق مینسک منوط دانست.

صدر اعظم آلمان در دیدار با رئیس جمهور اوکراین در برلین لغو تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل بحران اوکراین را همچنان به اجرای توافق مینسک منوط دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "ویرتشافتز ووخه"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور اوکراین در دیداری که در برلین با هم داشتند نقض آتش بس در شرق اوکراین را که حدود یک سال پیش بر سر آن توافق شده بود محکوم کردند.

 

مرکل در دیدار با رئیس جمهور اوکراین در دفتر صدر اعظم اظهار داشت که ما متاسفانه مانند سابق هیچ آتش بس پایداری را در شرق اوکراین نداریم.

 

پروشنکو نیز مجددا روسیه و مبارزان آن را به عنوان متجاوز در این درگیری ها ارزیابی کرده و تصریح کرد که آن ها هیچ سهمی را در پایان دادن به دشمنی ها ایفا نکرده اند.

 

مرکل تصریح کرد که آتش بس بین جدایی طلبان طرفدار روسیه و نیروهای امنیتی اوکراینی پیش شرطی برای اجرای روند صلح توافق شده در مینسک در سال 2015 است و رفع تحریم ها علیه روسیه به اجرای قرارداد مینسک وابسته است.

 

صدر اعظم آلمان تاکید کرد که برای همه طرف ها این خوب است که قرارداد مینسک اجرایی شده و پیش شرط ها برای آن خلق شود تا تحریم ها علیه روسیه بتواند لغو شود.

 

پروشنکو نیز به این مسئله انتقاد وارد کرد که با وجود توافق مینسک هنوز هیچ امنیتی در مناطق شرقی اوکراین وجود ندارد.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :