موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/44910 :کد

0

رقابتی نزدیک برای کسب «کفش طلا»

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۶
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -رقابتی نزدیک برای کسب «کفش طلا»

اروپا شاهد نزدیک‌ترین ر‌قا‌بت میان مهاجمان تیم‌های این قاره برای کسب کفش طلا است.

اروپا شاهد نزدیک‌ترین ر‌قا‌بت میان مهاجمان تیم‌های این قاره برای کسب کفش طلا است.

 

به‌ گزارش ‌تحلیل ایران و به نقل از آس، 6 سال پیاپی است که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، برنده «کفش طلا» می‌شوند. تنها یک بار لوییس سوارس توانست به رکورد برترین گلزنان سال برسد و با 31 گل در کنار رونالدو قرار گرفت.

 

در این فصل ر‌قا‌بت نزدیکی میان نامزدهای کفش طلا وجود دارد که در تاریخ بی نظیر است. جدول برترین گلزن تنها توسط یک بازیکن تسخیر نشده است. گونسالو ایگواین در حال سپری کردن بهترین فصل زندگی‌اش در ناپولی است و تاکنون 22 گل به ثمر رسانده است.

 

در این فهرست نام‌های غیر قابل انتظاری دیده می‌شوند. ژوناس اولیورا، مهاجم 31 ساله بنفیکا 21 گل به ثمر رسانده است و پیر امریک اوبامیانگ در بوندسلیگا 20 گل برای بوروسیا دورتموند زده است. این سه بازیکن بالاتر از رونالدو که آخرین برنده کفش طلا بوده است، قرار گرفتند.

 

مهاجم پرتغالی ر‌ئال‌ ماد‌رید تاکنون 19 گل به ثمر رسانده و دومین رکورد را در طول دوران حضورش در مادرید به ثبت رسانده است. بدترین رکورد او در فصل 10 – 2009 با یازده گل بود. سوارس با این تعداد گل به همراه او در صدر برترین گلزنان لالیگا قرار گرفته است. روبرت لواندوفسکی 19 و کریم بنزما دیگر مهاجم مادرید 18 گل را وارد دروازه حریفانشان کردند.

 

لیونل مسی به علت دوری پنج هفته‌ای از میادین، 10 گل کمتر از هموطن خود ایگواین به ثمر رسانده است. نیمار با 16 و گرت بیل با 13 گل فاصله زیادی با برترین گلزنان اروپایی دارند.

 

در میان 10 گلزن برتر، نام سه بازیکن 22 گله نیز دیده می‌شود که آنها در لیگ‌های کوچک‌تر اروپایی پا به توپ هستند. الکس تکسیرا، بازیکن شاختار دونتسک اوکراین، زهاوی، بازیکن مکابی رژیم صهیونیستی و نیکولیچ، مهاجم لژیا ورشو لهستان سه بازیکن 22 گله هستند.

 

آمار گلزنی ایگواین در هر بازی یک گل است. او اگر به همین روند ادامه دهد، تعقیب کنندگانش برای تصاحب کفش طلا باید بیش از 38 گل به ثمر برسانند. رکوردی که تنها دو بار توسط مهاجم بارسلونا و مادرید به ثبت رسیده است. رونالدو در فصل گذشته 48 گل و در 11 – 2010 ، 40 گل به ثمر رساند.

 

در مقابل لیونل مسی در فصل‌های 12 – 2011، 40 و 13 – 2012 ، 46 گل را وارد دروازه حریفان کرد. در این شرایط در آلمان پس از گرد مولر در فصل 72 – 1971، 40 گل به ثمر رساند، کسی بیش از 38 گل نزده است. آخرین باری که در پرتغال بازیکن با به ثمر رساندن بیش از 38 گل آقای گل لیگ این کشور شد به فصل 85 – 1984 برمی‌گردد.

 

فرناندو گومس، مهاجم پورتو 39 گل به ثمر رساند. در ایتالیا کسی تا به حال بیش از 35 گلبه ثمر نرسانده است. گونار نوردال سوئدی، بازیکن میلان در فصل 51 – 1950 این رکورد را به ثبت رسانده است.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :