موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/44971 :کد

0

گفتگوی تلفنی مرکل و پوتین درباره اوکراین

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۸
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -گفتگوی تلفنی مرکل و پوتین درباره اوکراین

صدر اعظم آلمان در گفتگویی تلفنی با رئیس جمهور روسیه خواستار فشار بیشتر مسکو بر جدایی طلبان شرق اوکراین برای پایان درگیری‌ها در این منطقه شد.

صدر اعظم آلمان در گفتگویی تلفنی با رئیس جمهور روسیه خواستار فشار بیشتر مسکو بر جدایی طلبان شرق اوکراین برای پایان درگیری‌ها در این منطقه شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در گفتگوی تلفنی با "ولادیمیر پوتین"، رئیس جمهور روسیه از وی درخواست کرد که فشار بیشتری بر جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق اوکرین وارد کند.

 

به گفته "استفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان، مرکل همچنین بر این مسئله تاکید کرد که شرایط امنیتی در شرق اوکراین باید بهبود یافته و آتش بس باید حفظ شود. بخصوص باید دسترسی نامحدود ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا به تمام مناطق درگیری به صورت دائمی فراهم شود. بعد از آن یک راه حل سیاسی گسترده قابل تصور است.

 

صدر اعظم آلمان همچنین در دیداری که روز گذشته با رئیس جمهور اوکراین در برلین داشت تصریح کرد که آتش بس بین جدایی طلبان طرفدار روسیه و نیروهای امنیتی اوکراینی پیش شرطی برای اجرای روند صلح توافق شده در مینسک در سال 2015 است و رفع تحریم ها علیه روسیه به اجرای قرارداد مینسک وابسته است.

 

مرکل تاکید کرد که برای همه طرف ها این خوب است که قرارداد مینسک اجرایی شده و پیش شرط ها برای آن خلق شود تا تحریم ها علیه روسیه بتواند لغو شود.

 

پروشنکو نیز به این مسئله انتقاد وارد کرد که با وجود توافق مینسک هنوز هیچ امنیتی در مناطق شرقی اوکراین وجود ندارد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :