موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/44972 :کد

0

استفاده ازتجهیزات و توانمندی‌های داخلی در مبارزه با موادمخدر

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۰
تعداد بازدید : ۳۳۸   
 تحلیل ایران -استفاده ازتجهیزات و توانمندی‌های داخلی در مبارزه با موادمخدر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه با تکیه بر توانمندی داخلی و به کارگیری تجهیزات بومی، پرچمدار کشف و مبارزه با مواد مخدر در دنیا هستیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه با تکیه بر توانمندی داخلی و به کارگیری تجهیزات بومی، پرچمدار کشف و مبارزه با مواد مخدر در دنیا هستیم، از متلاشی شدن 2300 باند مواد مخدر و کشف 475 تن انواع مواد مخدر در 10 ماهه امسال خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران از  پایگاه خبری پلیس، سردار «علی مویدی» در حاشیه همایش سراسری روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران از کشف 475 تن انواع مواد مخدر طی 10 ماه گذشته امسال خبر داد و گفت: در این مدت بیش از 2300 باند متلاشی شده است.


وی افزود: 51 نفر از قاچاقچیان مسلح طی این مدت به هلاکت رسیدند و 2 نفر از نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان به شهادت رسیدند.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه با اشاره به همایش سراسری معاونان و روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: براساس سیاست و هدف گذاری ها این همایش در راستای ابلاغ برنامه ها و اولویت های سال آینده و استفاده از رهنمودهای مسئولان نظام برگزار شده است.


وی ادامه داد: یکی از اولویت های پلیس مبارزه با مواد مخدر برای سال آینده بحث پولشویی و مبارزه با این معضل است.


سردار مویدی خاطر نشان کرد: از اقدامات موثر در فرآیند مبارزه با پولشویی بحث مبارزه با مواد مخدر است که پولشویی در این حوزه حاصل قاچاق مواد مخدر می باشد.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: در سال گذشته تلاش شده زیرساخت های لازم توسط دستگاه های مسئول به منظور رصد پول های کثیف شکل بگیرد که خوشبختانه با تلاش ستاد کل مبارزه با مواد مخدر، وزیر کشور و هماهنگی نیروی انتظامی ، دستگاه های امنیتی و ذی ربط اقدامات موثری صورت گرفته است.


این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: تمرکز بر مبارزه با پولشویی از اولویت های اصلی ما است.


وی یادآور شد: برای مبارزه با مواد مخدر طبیعی، سنتی و صنعتی نیازمند ابزار و تکنولوژی های روز دنیا هستیم.


سردار مویدی با بیان اینکه براساس اذعان سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است بیان کرد: حمایت سازمان های بین المللی در حد شعار  است، اما در عمل و تخصیص امکانات و تجهیزات، آن طور که شایسته است، ابزار و تجهیزات در اختیار ما قرار نمی گیرد.


وی تأکید کرد: کمک های بین المللی به قدری ناچیز است که قابل بیان و مطرح کردن نیست و بیشترین موانع از سوی کشورهای غربی نیز در راستای مبارزه با مواد مخدر ایجاد می شود.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با تأکید بر اینکه برای مبارزه با این معضل و انجام اقدامات، منتظر حمایت های بین المللی نمی مانیم، افزود: با تکیه بر توانمندی و به کارگیری تجهیزات داخلی و بومی توانسته ایم در دنیا پرچمدار کشف و مبارزه با مواد مخدر باشیم.


سردار مویدی در پایان با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا به امروز برای مبارزه با مواد مخدر 4000 شهید تقدیم شده است، گفت: 12 هزار جانباز نیز حاصل مبارزات جدی و قاطع ما در حوزه مواد مخدر است.

منبع: ایلنا

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :