موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/44995 :کد

0

بانک‌ها باید پول‌ها را برای مسائل اقتصادی کشور هزینه کنند

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -بانک‌ها باید پول‌ها را برای مسائل اقتصادی کشور هزینه کنند

یکی از مراجع تقلید، رفع مشکلات اقتصادی را از مسائل مهم در جامعه اسلامی دانست و گفت: بانک‌ها باید پول‌های خود را صرف هزینه مسائل اقتصادی کشور شود.

یکی از مراجع تقلید، رفع مشکلات اقتصادی را از مسائل مهم در جامعه اسلامی دانست و گفت: بانک‌ها باید پول‌های خود را صرف هزینه مسائل اقتصادی کشور شود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و هیئت همراه با بیان اینکه ایام الله دهه فجر دارای برکات زیادی است به مسئله اقتصاد در اسلام اشاره کرد و گفت: اسلام به همه ابعاد زندگی انسان‌ها توجه دارد و یک قسم آن اقتصاد، سیاست، فرهنگی و نظام است.

 

وی با بیان اینکه بُعد اقتصاد از جمله مسائل مهم در جامعه اسلامی است بر رفع مشکلات اقتصادی تاکید کردند و بیان داشتند: مسئله بانک هم یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت و باید پول‌هایی که در بانک است صرف هزینه مسائل اقتصادی کشور شود.

 

استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه اگر بتوانیم از امکانات درست استفاده کنیم، نباید این همه بیکار در کشور وجود داشته باشد، گفت: اخیرا شنیدیم یکصد میلیارد پول آزاد شده، ‌باید این پول‌ها را برای رفاه جامعه و از بین بردن مشکلات بکار گرفت.

 

آیت الله نوری همدانی از عدم نظارت بر روی قیمت‌ها انتقاد کرد و بیان داشت: جای تعجب است با اینکه پول،‌‌ همان پول است، اما اجناس در کشور روز به روز گران‌تر می‌شود، این‌ها به خاطر عدم نظارت در بازار است.

 

وی افزود: مسئله معیشتی از موارد مورد نیاز جامعه است، ولی چه کسی بر قیمت این مسائل نظارت می‌کند چه کسی مسئول این موضوعات است معلوم نیست.

 

این مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: بعضی‌ چشم به کمک‌های خارجی دوخته‌اند؛ ولی در درون کشور این همه امکانات وجود دارد؛ باید این‌ها را برای رفاه کشور بکار گرفت؛ ولی در عمل این گونه نیست.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :