موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/44997 :کد

0

هوای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم است

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۶
تعداد بازدید : ۳۲۳   
 تحلیل ایران -هوای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم است

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز سه شنبه اعلام کرد: هوای کلان شهرهای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم ، اصفهان و اراک سالم و شیراز در شرایط پاک قرار دارد.

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز سه شنبه اعلام کرد: هوای کلان شهرهای تهران، کرج، تبریز، مشهد و اهواز ناسالم ، اصفهان و اراک سالم و شیراز در شرایط پاک قرار دارد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، تحلیل وضعیت گرد و غبار از ساعت 8 صبح 12 بهمن ماه تا 8 صبح 13 بهمن به دلیل پوشش ابر در حال عبور در بخش های کوهستانی شمال غربی حاشیه دریای خزر و شمال شرقی در بعدازظهر امکان پذیر نبود.


از ساعت 16 روز گذشته گرد و غبار در خاورمیانه پدیدار شد، در ایران در منطقه مرکزی و جنوب ایران مشاهده شد و تا ساعت 22 به خصوص در مناطق کوهستانی غرب و کوهپایه های آن و بخش هایی از حاشیه مرزی در شرق محدوده استان خراسان جنوبی افزایش قابل توجهی پیدا کرد، این پدیده تا صبح امروز با همان غلظت باقی مانده است.


مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 3 متر بر ثانیه ( 11 کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 10 کیلومتر و رطوبت نسبی 28 درصد است. 


وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران صاف با بیشینه دمای 11 و کمینه منفی 2 درجه سانتیگراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است. 


آزادی گفت:هوای تهران برای 24 ساعت اول نیمه ابری و غبارمحلی در بعد ازظهر رشد ابر در ارتفاعات،24 ساعت دوم نیمه ابری و بارش پراکنده گاهی وزش باد و 24 ساعت سوم صاف و غبارمحلی پیش بینی شده است، دمای کنونی تهران 11 درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب غربی گزارش شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :