موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/45007 :کد

0

مراسم گرامیداشت شهدای انقلاب و شهدای جاویدالأثر مدافع حرم

  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۲
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -مراسم گرامیداشت شهدای انقلاب و شهدای جاویدالأثر مدافع حرم

مراسم گرامیداشت شهدای دوران انقلاب اسلامی و شهدای جاویدالأثر مدافع حرم آل الله با عنوان «رهروان روح ‌الله، مدافعان آل ‌الله» برگزار شد.

مراسم گرامیداشت شهدای دوران انقلاب اسلامی و شهدای جاویدالأثر مدافع حرم آل الله با عنوان «رهروان روح ‌الله، مدافعان آل ‌الله» برگزار شد.

 
به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم گرامیداشتی با همکاری یگان فاتحین استان تهران و گردان 106 بلال ناحیه ولیعصر (عج)، امروز سیزدهم آبان ماه با حضور خانواده های شهدا و جانبازان در سالن اجتماعات برگزار شد.

در این مراسم که با حضور شخصیتهای شناخته شده ای چون میلاد عرفان پور، پرویز بیگی حبیب آبادی، مهندس بابابی شهرادار منطقه 6، حجت الاسلام  سعید فخاری، مسئول تاریخ شفاهی ادبیات حوزه هنری همراه بود، مهمان ویژه ای نیز حضور داشت و آن فرزند میثم نجفی، یکی از شهدای مدافع حرم آل الله که تنها بیست روز پس از شهادت پدر به دنیا آمده، بود.

پرویز بیگی حبیب آبادی، از شاعران دوران انقلاب اسلامی که شعر به یاد ماندنی «یاران چه غریبان» را سروه است، در ابتدا با قرائت این شعر تاریخی، اشعار دیگری از دوران دفاع مقدس را نیز برای حاضران ارائه داد.

وی گفت: «این شعر را در سال 60 در حالی که به خرابه های خرمشهر می نگریستم و می گریستم، سرودم.»

میلاد عرفان پور، شاعر آیینی کشورمان نیز در ابتدا با بیان اینکه حضور من در این مراسم جهت خاکبوسی خانواده های شهدا بوده است و هر قدر مراسم یادبود برای شهدای مدافع حریم برگزار شود، جبران کننده قطره ای از زحمات آنان نخواهد بود، سروده جدید خویش را به شهدای حریم انقلاب اسلامی تقدیم کرد.

مهندس بابایی، شهردار منطقه 6 با اشاره به هنر امام خمینی (ره) اظهار داشت: هنر امام (ره) در این بود که به تربیت نسلهایی نورانی پرداخت، زمانی که ایشان از یاران خود در گهواره ها سخن گفتند، همانان در سال 57 به یاری امام (ره) شتافتند و خدا نیز مقام شهادت را در مسیرشان قرار داد.
وی افزود: این تربیت و منش امام خمینی (ره) همچنان ادامه دارد و اگر امروز شاهد شهادت بسیاری از جوانان مان در دفاع از حریم آل الله هستیم، همگی ناشی از تربیتهای امام خمینی (ره) به اذن الله است.

در اواخر برنامه، یکی از بسیجی ها و عاشقان شهدا با حس و حالی عجیب به بیان خاطراتی از شهدا پرداخت. به تدریج صدایی شنیده می شد، گویا عده ای سعی می کردند بغض شان را فرو برند، اما این بغضی است که سالها خانواده های شهدا با آن زیسته اند. بله، این صدایی که به گوش می رسید، صدای مادران چشم انتظاری بود که سالها در فراغ فرزندشان گریستند و هر زمانی مراسم یادبود و گرامیداشتی برای آنان برگزار و تصاویری از آنان نشان داده می شود، آنچه که بسیار مشهود است حضور مادران و یاد و خاطره دوباره فرزندان شان است، این حس و حال مادران به تدریج فضای سالن را در برگرفت و تمام حضار با این مادران داغدار همراه شدند.

در ابتدای این مراسم سروده ای در وصف شهدای حریم انقلاب اسلامی توسط گروه همخوانی بین المللی ولایت به پیشگاه امام زمان (عج) تقدیم شد.

در پایان مراسم نیز از برخی از خانواده های شهدای حریم انقلاب اسلامی از جمله؛ شهدی میثم نجفی، مجید قربان خوانی، عباس آبیاری، علیرضا مرادی، میثم نظری و ... تجلیل شد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :