موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/45034 :کد

0

بورس لندن و نفت برنت در سراشیبی سقوط

  چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۱
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -بورس لندن و نفت برنت در سراشیبی سقوط

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، روز سه شنبه، همزمان با کاهش مجدد قیمت نفت خام برنت دریای شمال، در سراشیبی سقوط قرار گرفت .

شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، روز سه شنبه، همزمان با کاهش مجدد قیمت نفت خام برنت دریای شمال، در سراشیبی سقوط قرار گرفت .

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هرروز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز سه شنبه با کاهشی 2.28 درصدی مواجه شد.


شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 138 واحد کاهش، به 5 هزار 922 واحد رسید که از جمله علل آن گزارش های جدید اقتصادی در مورد چین و کاهش قیمت نفت خام و سقوط یک باره سهام غول نفتی بریتیش پترولیوم عنوان شده است.


ارزش سهام شرکت بریتیش پترولیوم به دنبال اعلام کاهش 51 درصدی سود این شرکت در سال 2015 میلادی، در بازار بورس لندن تا 9 درصد کاهش داشت.


سود اعلام شده برای شرکت بریتیش پترولیوم برای سال 2015 میلادی 5.9 میلیارد دلار بوده و این در حالی که است که این رقم در سال 2014 میلادی 12.1 میلیارد دلار اعلام شده بود.


در همین حال، مقامات شرکت «بریتیش پترولیوم» اعلام کردند: سود سه ماه چهارم این شرکت در سال گذشته میلادی تنها 196 میلیون دلار ثبت شده، این در حالی است که سود سه ماه چهارم این شرکت در سال 2014 میلادی 2.2 میلیارد دلار گزارش شده است. همچنین این تراز مالی شرکت «بریتیش پترولیوم» نشان از کاهش 91 درصدی در سود سه ماه چهارم این شرکت دارد.


شرکت «بریتیش پترولیوم» هزینه های خود را در سال جاری میلادی 3.4 میلیارد دلار کاهش داده است و انتظار می رود در سال 2017 میلادی 7 میلیارد دلار دیگر هم صرفه جویی کند.


در همین حال، شرکت «شل» هم چند هفته پیش اعلام کرده بود: به دلیل کاهش قیمت جهانی نفت، 10 هزار نفر از کارکنان خود را تعدیل کرده است.


شرکت بریتیش پترولیوم علت کاهش سودش را کاهش فراوان بهای نفت خام در سال گذشته میلادی عنوان کرده است.


این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که برای مقابله با کاهش درآمدهایش قراراست 3 هزار تن دیگر از نیروهایش را تا اواخر سال 2017 میلادی تعدیل کند.


این شرکت نفتی در سال گذشته میلادی نیز هزاران تن دیگر از نیروهایش را تعدیل کرده بود.
آمارها نشان می دهد از اواسط سال 2014 تاکنون حدود 70درصد از قیمت نفت خام در بازار جهانی کاسته شده است.


هر بشکه نفت خام دریای برنت که در ژوئن سال 2014 میلادی، در حدود 115 دلار به فروش می رسید در اوایل سال گذشته میلادی به حدود 60دلار و اوایل سال جاری میلادی به سطح 30 دلار رسید.


در همین حال، هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال نیز روز سه شنبه در بازار لندن با 3.5 درصد کاهش به 32.42دلار رسید .


به گزارش منابع انگلیسی، بهای نفت شاخص آمریکا، 'وست تگزاس اینترمیدییت '( دبلیوتی آی ) نیز روز سه شنبه با 1.4 دلار کاهش یا 4.5 درصد کاهش، به 30.21دلار رسید.


دلیل افت قیمت نفت خام برای دومین روز پیاپی اعلام کاهش رشد اقتصادی چین و افزایش عرضه نفت خام از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با توجه به وضعیت نه چندان امیدوار کننده تقاضا در بازار اعلام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :