موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه مجلس

a/45080 :کد

0

کسی حق زیر سئوال بردن شورای نگهبان را ندارد

  چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۷
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -کسی حق زیر سئوال بردن شورای نگهبان را ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کسی حق ندارد جایگاه رفیع شورای نگهبان که فقهایی به نمایندگی از رهبر انقلاب اسلامی در آن حضور دارند را زیر سئوال ببرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کسی حق ندارد جایگاه رفیع شورای نگهبان که فقهایی به نمایندگی از رهبر انقلاب اسلامی در آن حضور دارند را زیر سئوال ببرد.


 

به گزارش تحلیل ایران، علاء‌الدین بروجردی سه‌‌شنبه شب در مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که به همت جبهه پیروان خط امام و رهبری در مسجد زین‌العابدین(ع) قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه نعمت انقلاب اسلامی برای مردم ایران دستاوردهای بسیاری به دنبال داشته است، اظهار کرد: قبل از انقلاب، آمریکا با حضور 60 هزار مستشار بر مقدمات ایران مسلط بود و برای تضعیف توانایی‌های مردم در عرصه‌های مختلف تلاش می‌کرد.


وی از ظلم‌های کشورهای استکباری به ایران اسلامی یاد کرد و افزود: وضعیت ایران قبل از انقلاب اسلامی با وضعیت کنونی نظام قابل مقایسه نیست، دستگیری تفنگداران آمریکایی نشانی از استقلال، عزت و توان نظامی ایران اسلامی است.


نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کشوری در جغرافیای سیاسی جهان وجود ندارد که بتواند مقابل آمریکا ایستادگی کرده و به خواسته‌ها او نه بگوید اما اکنون ایران به لطف انقلاب توانسته با استفاده از بینش‌های اسلامی به جایگاه‌های مناسبی در عرصه‌های مختلف برسد.


بروجردی به وعده خداوند متعال مبنی بر حمایت از پیروان دین الهی اشاره و اضافه کرد: اگر خداوند را یاری کنید او نیز شما را یاری می‌کند، برای حراست از تمامیت ارزی نظام اسلامی در مقابل استکبار باید از داشته‌های مادی و جانی خود گذر کنیم که نسل اول انقلاب در هشت سال دفاع مقدس از این دارایی‌ها گذشتند.


وی از شهادت یک و نیم میلیون مجاهد افغانی در افغانستان یاد کرد و ادامه داد: اینکه نمایندگان این ملت قرارداد کاپیتولاسیون را امضا کرده‌اند جای تعجب بسیاری دارد در صورتی که احزاب، مجلس و دولت عراق زیر بار این ذلت نرفتند زیرا این مردم از فرهنگ جهاد و شهادت تقویت شده‌اند.

بروجردی یادآور شد: احیای سنت‌های الهی و عمل به دستورات دین خدا علت اصلی توفیق‌های نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف است که کشورهای مختلف باید از این ویژگی ملت ایران الگوبرداری کنند.


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب اسلامی با الگوبرداری از رشادت‌های امام خمینی(ره) نظام اسلامی را هدایت می‌کنند، مطرح کرد: در ماجرای حمله آمریکایی‌ها به عراق نیروهای آمریکایی فکر می‌کردند که می‌توانند در این کشور حکومتی را برای خود برپا کنند به همین علت ماهی 12 میلیارد دلار با 150 هزار نیروی نظامی را در این کشور هزینه کرده اما متوجه شدند نمی‌توان به نتیجه رسید زیرا شخصیت‌هایی از جمله سردار قاسم سلیمانی حرف اول و آخر را در عراق می‌زنند.


وی از سردار قاسم سلیمانی به عنوان چهره‌ای تابناک و تربیت شده در مکتب امام خمینی(ره) یاد کرد و گفت: مذاکره مستقیم برای کاهش بحران عراق، توسط آمریکا مطرح شد که ایران اسلامی این درخواست را به اصرار برخی از کشورهای همسایه و برای جلوگیری از کشتار مسلمانان در این کشور پذیرفت.


بروجردی با بیان اینکه پاکستان بخشی از بسترهای مورد نیاز برای حمله آمریکا به افغانستان را فراهم کرد، اظهار کرد: رهبر انقلاب اجازه نداند که آمریکایی‌ها برای حمله به افغانستان از ایران گذر کنند در صورتی که مسئولان کشور برای تحقق امر تلاش‌های بسیاری داشتند، الگوبرداری نیروهای هوافضا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از هواپیمای جاسوسی آمریکا کشورهای مختلف دنیا را متعجب کرد.


وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در گروه قدرت‌های برتر موشکی جهان است، تصریح کرد: این ظرفیت موشکی سبب شده است که رژیم صهیونیستی جرات حمله به مرکز هسته‌ای ایران اسلامی را نداشته باشد و تهدیدهای نظامی این رژیم بیهوده بوده زیرا توانایی نظامی ایران معادله قدرت را در خاورمیانه عوض کرده است.


بروجردی خاطرنشان کرد: گروه‌های مختلف با استفاده از امکانات استکبار برای حذف کردن حزب‌الله از میان قدرت‌های موجود در لبنان تلاش کردند اما با عنایت نظام اسلامی نتوانستند به نتایج مورد نظر برسند.

نماینده مجلس شورای اسلامی از سید حسن نصر‌الله به عنوان یکی از رهبران حرکت انقلابی لبنان یاد کرد و ادامه داد: در جنگ‌های مختلف منطقه تغییر معادله قدرت از برکت انقلاب اسلامی به اثبات رسیده است.


وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) خداباوری و توجه به امدادهای الهی را هرگز فراموش نکردند، عنوان کرد: جمله‌های امام خمینی(ره) آموزنده است که با ترویج آنها می‌توانیم فرهنگ‌سازی مناسبی در جامعه اسلامی انجام دهیم.


وی از درخواست منطقی نظام اسلامی برای فعالیت 20 دستگاه سانتریفیوژ به منظور انجام تحقیقات دانشگاهی در مذاکرات گذشته یاد و عنوان کرد: وزیران خارجه گذشته این اجازه را به ایران نمی‌دادند اما اکنون هزاران دستگاه‌ سانتریفیوژ در کشور فعال است.


بروجردی به سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر نرمش قهرمانانه اشاره کرد و افزود: در مذاکرات هسته‌ای ایران نسبت به دانش کامل این حوزه مجهز شده است، جمله اوباما مبنی بر اینکه اگر می‌توانستیم پیچ و مهره‌های صنعت هسته‌ای ایران را بازکنیم باز می‌کردیم اما نمی‌توانیم جای تامل دارد در صورتی که «واژه ما می‌توانیم» یکی آرمان‌های اصلی نظام اسلامی است.


وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها با وجود فعالیت‌های علمی گسترده نتوانسته‌اند به علم هسته‌ای برسند، مطرح کرد: دانش هسته‌ای در مغز دانشمندان هسته‌ای است که با بمب باران کردن از بین نمی‌رود و اگر امروز تصمیم گرفته شود می‌توانیم روزی ده‌ها سانتریفیوژ ایجاد کنیم.


بروجردی اظهار کرد: نباید به سخنان برخی از سناتورها در کنگره آمریکا و تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای افزایش مخالفت‌ها توجه کنیم، تاکنون بارها در مجلس، وزیر را نسبت به هواپیماهای نامناسب در کشور استیضاح کرده‌ایم در صورتی که ایران اسلامی هواپیماساز نیست و باید امکانات این حوزه را خریداری کند.


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر مدیریت نفوذ در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: باید سرمایه مالی نظام اسلامی را با مدیریت در چرخ اقتصاد هدفمند هزینه کنیم تا مشکلات جامعه اسلامی برطرف شود.


وی امنیت نظام اسلامی نسبت به دیگر کشورهای منطقه را بی‌نظیر خواند و اضافه کرد: قبل از حوادث پاریس وزیر اطلاعات فرانسه نسبت به امنیت موجود در ایران اسلامی تعجب خود را اعلام کرده بود.


بروجردی ادامه داد: تکفیری‌های خبیث در عراق و سوریه به تهران فرستاده شدند اما سربازان گمنام امام زمان(عج) تسلط داشته و به موقع آنها را تسلیم کردند، این امنیت پایدار برای همگان تعجب‌برانگیز است اما رخدادهایی از جمله فتنه 88 این امنیت را تهدید می‌کند فتنه‌گری فردی که سال‌ها نخست وزیر کشور بوده، کفران نعمت است.


وی با بیان اینکه زیر سئوال بردن شورای نگهبان ادبیات کج‌راه‌های انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: ایران در مسیری رنگین به خون پاک شهیدان مقدس شده است و این دستاوردها به سادگی ایجاد نشده که با چند جمله آن‌ها را تخریب کنیم.


نماینده مجلس شورای اسلامی از مشکلات اقتصادی در نظام اسلامی یاد کرد و گفت: ایران اسلامی که توانست در هشت سال دفاع مقدس نیروهای بعثی را شکست دهد اکنون نیز می‌تواند مقابل تهاجمات اقتصادی دشمن ایستادگی کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :