موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/45206 :کد

0

انقلاب به رهبری امام راحل و با حمایت مردم به ثمر نشست

  چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۹
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -انقلاب به رهبری امام راحل و با حمایت مردم به ثمر نشست

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و با حمایت همه جانبه مردم به ثمر نشست و تداوم یافت.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و با حمایت همه جانبه مردم به ثمر نشست و تداوم یافت.

 

به گزارش تحیلل ایران، این مرجع تقلید در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با گرامیداشت دهه مبارک فجر و ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به تبیین عوامل مهم و مؤثر در پیروزی انقلاب پرداخت.

 

این مرجع تقلید وحدت و همدلی مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی را حاصل ایمان و اخلاص حضرت امام دانست.

 

وی با تاکید بر مذموم بودن انزواطلبی و گوشه‌گیری در اسلام، گفت: کسانی که گوشه‌گیر هستند و در خانه خود می‌نشینند ولو مشغول عبادت هم باشند، این درست نیست، اسلام با رهبانیت و این گونه رفتارها مخالف است.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی استکبارستیزی را توصیه مؤکد حضرت امام(ره) دانست و یادآور شد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همواره در این زمینه تاکید داشتند که باید در برابر ظالمان، ستمگران و جباران به‌پا خاست و فریاد زد.

 

این مرجع تقلید با بیان این‌که «حضرت امام انزوا طلبی را معلول ترس، سود جویی و رفاه طلبی می‌دانستند» گفت: حضرت امام رضوان الله تعالی علیه فرمودند یک موی کوخ‌نشینان را به 40 نفر از مرفهین بی درد نمی‌دهم.

 

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مستضعفان و پا برهنگان نقش اساسی در پیروزی، حفظ و تداوم انقلاب اسلامی داشتند، نه مرفهین بی‌درد؛ اینها از همان ابتدا مبارزه با رژیم شاه و پیروزی انقلاب را امری دشوار و محال می‌دانستند؛ اما حضرت امام(ره) بدون توجه به سخنان آنان و با تکیه و توجه به محرومان کار خود را به پیش بردند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :