موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/45213 :کد

0

سال ۲۰۱۶ سالی سرنوشت ساز برای عراق جهت آزادسازی مناطق است

  چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -سال ۲۰۱۶ سالی سرنوشت ساز برای عراق جهت آزادسازی مناطق است

وزیر خارجه عراق تأکید کرد که سال ۲۰۱۶ سالی سرنوشت ساز برای عراق جهت آزادسازی مناطق تحت سیطره داعش است.

وزیر خارجه عراق تأکید کرد که سال 2016 سالی سرنوشت ساز برای عراق جهت آزادسازی مناطق تحت سیطره داعش است.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق در سخنرانی خود در نشست ائتلاف ضد داعش در رم گفت: ادامه حمایت بین‌المللی از کشور ما در جنگ علیه داعش مساله اساسی است چراکه جنگ علیه تروریسم جهانی است که همواره نسبت به پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی آن هشدار داده‌ایم. این چنین حمایتی باید بیشتر شده و با هماهنگی ادامه داشته باشد تا نتیجه خود را بدهد و پیروزی علیه تروریسم را برای ما به ارمغان بیاورد.

 

وی گفت: نیروهای ما شهر تکریت را آزاد کردند و حدود 90 درصد ساکنان به منازل خود بازگشتند. آن‌ها همچنین شهر رمادی، مرکز استان الانبار، بیجی، سنجار، جرف الصخر، الإسحاقی را آزاد کردند. من از کشورهای منطقه می‌خواهم تا برای تضعیف عوامل تهدیدات تروریستی تلاش کنند. تنها با روشی پایدار و فراگیر می‌توان تروریست‌ها را شکست داد.

 

جعفری تصریح کرد: سال 2016 در عراق سالی سرنوشت ساز برای دولت جهت آزادی تمامی مناطق تحت سیطره داعش با کمک ائتلاف است. عراق به بازسازی مناطق آزاد شده نیاز دارد.

وی پیشنهاد داد که مرکز آموزش نیروهای مسلح عراق، مرکز تبادل اطلاعات و حتی یک دادگاه بین‌المللی برای تحت پیگرد قرار دادن داعش تأسیس شود.

 

جعفری گفت: موفقیت در رمادی مساله چشمگیری در همکاری با ائتلاف از نظر هماهنگی عملیاتی و حمایت هوایی بود. بهتر است که جنگ موصل به مشارکت نیروهای مسلح عراق و حمایت و پشتیبانی ائتلاف آمریکا محدود شود. عراق برای ائتلاف ضد داعش حتی پس از بیرون راندن تروریست‌ها از کشور شریک مهمی خواهد بود.

منبع:ایسنا


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :