موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/45250 :کد

0

مؤسسات قرآنی در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گیرند

  چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -مؤسسات قرآنی در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گیرند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از مدیران موسسات قرآنی خواست برنامه های خود را درباره ترسیم نقشه راهی برای نحوه فعالیت شان در برنامه ششم توسعه ارائه دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از مدیران موسسات قرآنی خواست برنامه های خود را درباره ترسیم نقشه راهی برای نحوه فعالیت شان در برنامه ششم توسعه ارائه دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی با جمعی از مدیران موسسات قرآنی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موسسات قرآنی طی سال های اخیر گسترش پیدا کرده است و شکل گیری تعداد کثیری از این موسسات در کشور و استان تهران را شاهد هستیم، گفت: با توجه به اینکه منابع خوبی در بودجه آنها تعلق گرفته است، می توانند فعالیت خود را گسترش دهند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این تشکل ها دغدغه هایی دارند که بیمه فعالان قرآنی جزء مهمترین آن محسوب می شود و افزایش اعتبارات و پشتیبانی از دیگر خواسته های آنها است که امروز در این نشست مطرح شد.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درخواست مدیران موسسات قرآنی این است که در برنامه ششم به این موسسات توجه و نقشه راهی مشخص و مدون برای 5 سال آینده آنها ترسیم شود و من نیز از دوستان خواستم برنامه خود را ارائه دهند.

 

به گزارش ایسنا، همچنین نایب رییس مجلس در نشست هم اندیشی جمعی از مدیران موسسات قرآنی استان تهران و برخی از شهرستان ها که امروز در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد،‌ ضمن بیان پیشنهاد تشکیل کارگروه تشکل‌های قرآنی مردمی، گفت: با تشکیل این کارگروه، درخواست موسسات قرآنی درباره وضعیت آنها در برنامه توسعه و بودجه ۹۵ مشخص و بررسی خواهد شد.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد با خیر مقدم به حاضران در این نشست و قدردانی از فعالیت های آنها، گزارش درخواست های آنها را شنید و پیشنهاد تشکیل کارگروهی را به منظور بررسی این درخواست ها درباره برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 ارائه کرد، به همین منظور رئیس فراکسیون قرآنی مجلس از تشکیل کارگروهی با عنوان تشکل های قرآنی مردمی خبر داد.

 

همچنین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری برنامه های قرآنی در آموزش و پرورش خطاب به مسئولان قرآنی درخواست کننده، عنوان کرد: طرح ها و برنامه های خود را در این رابطه تنظیم کرده و در جلسه ای دیگر ارائه دهید و بنده این طرح‌ها و برنامه ها را تا حدی که قابل اجرا در آموزش و پرورش باشد با وزیر مربوطه و دولت در میان می گذارم.

 

در ابتدای این نشست لاله افتخاری رئیس فراکسیون قرآنی مجلس،‌ به ارائه گزارشی از درخواست های مدیران موسسات قرآنی پرداخت و گفت: اصلاح بودجه قرآنی، ایجاد ساختارها و بسترهای قانونی مناسب برای فعالان قرآنی همچون بیمه، پیگیری برنامه های قرآنی در آموزش و پرورش، پادگان ها و زندان ها و ... از جمله این درخواست ها هستند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موسسات قرآنی با مشکلات عدیده ای روبرو هستند، افزود: سال گذشته بیمه حدود 7 هزار نفر از فعالان قرآنی به 3 هزار نفر کاهش پیدا کرده است؛ ضمن آنکه بودجه سال 93 را در آخرین روزهای آن دریافت کرده اند و هنوز بودجه سال 94 علی رغم قول مسئولان به موسسات قرآنی پرداخت نشده است.

 

وی به دیگر درخواسته ها اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به رفع تحریم ها اختصاص بودجه بیشتر به موسسات قرآنی امکان پذیر است ضمن آنکه مدیران این موسسات خواهان توجه بیشتر وزیر ارشاد به موضوعات قرآنی هستند.

 

افتخاری با انتقاد از عدم اختصاص اعتبارات قرانی در احکام برنامه پنجم توسعه گفت: بیمه فعالان قرانی در سال 94 با یک ردیف مستقل در بودجه مصوب شد و قرار شد 10میلیارد تومان برای بیمه فعالان قرانی در سال 94 اختصاص یابد که البته این بیمه با عناوینی همراه بود اما در حال حاضر فقط 1.5 میلیارد تومان این بیمه اختصاص داده شده است که تقاضا داریم با حذف عناوین، این مبلغ به صورت کامل برای بیمه فعالان قرانی اختصاص یابد.همچنین مصوبات در برنامه پنجم همانند راهبردهای منشور توسعه قرآنی اجرایی نشده است.

 

رئیس فراکسیون قرآنی مجلس با بیان اینکه اصلاح قانون بودجه سال 94 موسسات قرآنی پیگیری می شود، اضافه کرد: انتقال بودجه‌ها به سمت شورای توسعه فرهنگ قرآنی از ضروریاتی است که باید به آن توجه داشت.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :